mama zginęła z dwójką dzieciFot. youtube.com/ La Repubblica/ screen

Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z Włoch

Mama nie zdołała uchronić siebie i swoich dzieci od tragedii. Zginęli nagle, bez szans na ucieczkę czy próbę schronienia się w murach budynku. Wszystko działo się na oczach trzeciego dziecka, które cudem uniknęło śmierci.

Mama wraz z pięcioletnim synem i półtoraroczną córką szła chodnikiem wzdłuż budynku, z którym mieściła się pizzeria, restauracja, pralnia i piekarnia, do której zmierzali. Zwykły dzień we włoskim Albizzate zamienił się w koszmar dla trzeciego dziecka, które widziało śmierć rodziny. Dziewięciolatek odłączył się od nich, by porozmawiać z kolegą po drugiej stronie ulicy. To go uratowało.

Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarniąAndrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarniąCzytaj dalej

Mama zginęła na miejscu

Na 38-letnią kobietę zawalił się budynek. Część dachu, która wystawała nad chodnik, po prostu się oderwała. Do tragedii doszło ok. godziny 17:30 w czwartek. Na miejsce od razu zostały wezwane służby ratunkowe, które wydobyły z gruzów małą dziewczynkę i zabrały ją do szpitala. Niestety nie udało się jej uratować, a matka i brat zginęli na miejscu. Trzecie dziecko, które cudem uniknęło śmierci, zostało zabrane przez przechodniów do pobliskiego marketu.

Jednostki straży pożarnej przeczesały teren, by sprawdzić, czy pod gruzami nie ma kolejnych osób. Okazało się, że ciężko ranna została 42-letnia mieszkanka Albizzate, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jednym ze świadków zdarzenia był burmistrz Mirko Zorzo, który na co dzień pracuje w budynku, który się częściowo zawalił. Żeby minąć się z matką i jej dziećmi, wszedł na moment do budynku, ponieważ chodnik jest wąski. Chwilę potem zniknęli mu z oczu pod gruzami.

Ojciec dzieci może liczyć na pomoc miasta

- Rozmawiałem już z ojcem dzieci. Przekazałem wyrazy współczucia. Zrobimy wszystko, żeby być z nimi teraz blisko i pomagać stawiać kolejne kroki - zapewnił Zorzo w rozmowie z portalem Tg24sky.

Dzisiaj grzeje: 1. Zamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadła
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci i katastrofy budowlanej. Na razie nie wiadomo, co spowodowało zawalenie się części budynku, lecz wiadomo, że nie był remontowany już od dawna. Ostatnie prace zostały wykonane w latach 90. Strażacy pracujący na miejscu zdarzenia określili budynek jako niezrujnowany. Ich pracę pokazano na kanale La Repubblica w serwisie YouTube.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: TVN 24

Następny artykuł