mama uratowała jeżaFot. facebook.com/ Nadleśnictwo Stare Jabłonki, Lasy Państwowe/ Maja Jackiewicz/ screen

Maja wracała z mamą ze szkoły. Nagle spojrzała w trawę i zaniemówiła, działały błyskawicznie

Mama 12-letniej Mai może być dumna. Dziewczynka wykazała się dużą odwagą i ogromnym sercem, jakiego brakuje wielu dorosłym. To, co zobaczyły w trawie, wyglądało na małą, bezbronną kulkę. Konieczna była interwencja.

Mama 12-latki nie wahała się ani chwili, gdy jej córka wskazała na jeża, który utknął w siatce na trawniku. Dziewczynka postanowiła mu pomóc za wszelką cenę, ponieważ bardzo lubi zwierzęta i nie chciała, żeby cierpiał. Zadanie nie było łatwe, lecz wizja pozostawienia bezbronnego zwierzątka samego sobie była zbyt okrutna. Zwykły powrót ze szkoły okazał się ważną misją ratunkową.

Autobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyAutobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Mama wraz z córką uratowały jeża

Nagranie z akcji ratowania jeża autorstwa Mai Jackiewicz zostało udostępnione przez Nadleśnictwo Stare Jabłonki na Facebooku. Leśnicy są zadowoleni z rozwoju wypadków i popierają takie działania. Na filmie widać jeża, który próbując przejść przez ogrodzenie, zaklinował się między jego drutami. Długie kolce uniemożliwiły mu samodzielne uwolnienie się, więc bezradnie wisiał tuż nad trawą.

Z pomocą przyszły dłonie odziane w grube rękawice. Zarówno jeż, jak i cienkie druty ogrodzenia mogłyby zranić skórę. Odgięcie elementów siatki wymagało sporo siły i cierpliwości, jednak Maja i jej mama nie poddawały się. W ich rękach spoczywało życie zwierzęcia, który w tej sytuacji był całkowicie bezradny. Nie próbował się nawet szarpać i cierpliwie czekał na uwolnienie.

Dzisiaj grzeje: 1. Daniel nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę
2. Tadeusz Rydzyk pojawił się w "Milionerach" TVN. Nawet Hubert Urbański nie krył zdziwienia

Po chwili gimnastyki z drutami siatki udało się wyciągnąć jeża, który nadal spokojnie leżał w dłoniach. Nie można było go zostawić w tym samym miejscu, ponieważ szybko utknąłby w ogrodzeniu i trzeba by było go wyciągać jeszcze raz. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji było przeniesienie małego ssaka do pobliskiego parku. Tam poczuł się już pewniej i odszedł w swoją stronę. Nagranie z dziwnymi zwierzętami, które ochronił spacerowicz, znajduje się tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psychotest: Zwierzę, które pierwsze zobaczysz na obrazku zdradzi, czym przejmujesz się w życiu najbardziej. Czas poznać prawdę
  2. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówić

Źródło: Facebook

Następny artykuł