maluch stał się kultowyFot. wikimedia.commons/ Stiopa/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Jeździliście Maluchem na wakacje? Kultowe podróże

Maluch w Polsce był produkowany przez 27 lat. Przez pewien czas był jednym z najpopularniejszych modeli samochodów na naszych drogach, także w czasie wakacyjnych podróży. Dziś trudno sobie wyobrazić rodzinny wyjazd tak małym pojazdem.

Maluch, a właściwie Fiat 126p, był produkowany w Polsce w Bielsku-Białej i w Tychach. Ogólnie w Europie powstało 4 671 586 sztuk, z czego aż 3 318 674 w naszym kraju. Nic dziwnego, że w latach jego świetności, dominował na ulicach. Kompaktowy i stosunkowo niedrogi, był idealny dla polskich rodzin, które czekały latami, by otrzymać wymarzone auto. Maluch był samochodem wielozadaniowym - podróże do pracy i na wakacje, to tylko część jego przygód. Nie raz przewożono nim duże zwierzęta czy meble, a w późniejszych latach można było spotkać przerobione auta na kabriolety czy pługi do odśnieżania.

Dramatyczne sceny na Bałtyku. Pilna akcja ratowników, ruszył helikopter i 6 jednostekDramatyczne sceny na Bałtyku. Pilna akcja ratowników, ruszył helikopter i 6 jednostekCzytaj dalej

Wiele osób pamięta wakacje, na które jechały rozgrzanym maluchem, z bagażami przypiętymi na dachu. W tak małym samochodzie trudno było podróżować w więcej osób, lecz rodziny z dziećmi nie zważały na wygodę. Liczyło się szybkie dotarcie to celu, jakim było morze lub kemping nad jeziorem. Czekamy na Wasze zdjęcia i historie związane z podróżą maluchem. Możecie je umieszczać w komentarzach na Facebooku, by wspólnie oglądać niezwykłą galerię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor pokazała 21-letnią córkę. Wyglądają jak 2 krople wody
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Sprawdzili ceny noclegów w Polsce na wakacje. Wielkie zaskoczenie dla turystów
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda Polka

Następny artykuł