Malta otwiera się na turystów.Fot. Unsplash.com/ Henar Langa

Znoszą restrykcje. Europejski, turystyczny raj otwarty od 1 lipca. Jest też informacja dla Śląska

Malta już wkrótce zaprosi polskich turystów. Tamtejszy rząd podjął również decyzję co do mieszkańców najbardziej narażonych regionów Europy. Są ważne wiadomości dla Śląska.

Malta otwiera swoje granice i zaprasza turystów z całej Europy. Na liście państw, których obywatele będą mogli przyjechać na wyspę, są również Polacy. Jak informuje Wirtualna Polska, Malta podjęła także decyzję co do mieszkańców regionów ogniskowych.

Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceWicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceCzytaj dalej

Malta znów dla turystów

Według ustaleń redakcji WP, Malta otworzy swoje granice już 1 lipca, a na miejsce będzie można dolecieć z 6 polskich portów. Regularne połączenia z wyspą wracają po ponad 3-miesięcznej przerwie. Jak podaje Maltańska Organizacja Turystyczna, na południe będą kursować samoloty z Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska, Warszawy, a co ważne - także z Katowic.

Jak podaje Rzeczpospolita, Malta podjęła decyzję co do mieszkańców z regionów najbardziej dotkniętych koronawirusem. Tak też m.in. turyści ze Śląska będą mogli bez większych przeszkód dotrzeć na wyspę nawet z portów regionalnych. Co więcej, maltański rząd wydał zgodę na przyjazdy mieszkańców innych regionów Europy, które szczególnie odczuły pandemię covidu. Ponadto, władze rezygnują z uciążliwego przepisu sanitarnego.

Malta i testy

Według Wirtualnej Polski, Malta zaprosi również mieszkańców Emilii Romanii, Lombardii oraz Piemontu we Włoszech, Madrytu, Katalonii, Kastylii-La Manchy, Kastylii i Leonu w Hiszpanii, a także Ile de France we Francji. Na lotniskach każdy pasażer będzie musiał mieć mierzoną temperaturę. Co więcej, maltańskie Ministerstwo Zdrowia podjęło również decyzję dotyczącą testów na obecność covidu.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec taniej linii lotniczej. Zbankrutowała, nic się już nie da zrobić
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Jak się okazuje, turyści są zobligowani do wypełnienia specjalnego formularza zdrowia, ale nie będą poddawani badaniom na obecność koronawirusa. Od początku pandemii Malta odnotowała 670 potwierdzonych przypadków zakażeń, 636 tzw. ozdrowieńców oraz 9 zgonów, których bezpośrednią przyczyną był COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł