Malta wioska PapayaFot. Unslash.com/Phan Anh Tran

Wioska jak ze snów jest całkiem niedaleko. Tam każdy może poczuć się jak dziecko

Malta przyciąga tłumy turystów naprawdę niezwykłym miejscem. Ta wyjątkowa wioska wygląda jakby była z bajki i każdy, kto ją odwiedzi, może poczuć się jak dziecko. Aż trudno uwierzyć, że to miejsce istnieje naprawdę.

Malta jest turystycznym rajem, który każdego roku odwiedzany jest przez miliony turystów. Złote piaski, ekskluzywne kurorty oraz kolorowe drinki z palemką przyciągają tłumy, jednak to niejedyne atrakcje, które warto tam zwiedzić. Popeye Village to miejsce jak z bajki.

Polski zamek w jednej z najgorętszych, zagranicznych produkcji serialowych ostatnich lat. Robi piorunujące wrażeniePolski zamek w jednej z najgorętszych, zagranicznych produkcji serialowych ostatnich lat. Robi piorunujące wrażenieCzytaj dalej

Każdy, kto z dzieciństwa przypomina sobie bajkę o silnym Popeye'u, będzie zachwycony. Ta wioska pozwoli mu na podróż do przeszłości w wyjątkowo sprzyjających okolicznościach przyrody.

Malta przyciąga tłumy niezwykłą wioską

Popeye Village przez caly rok przyciąga prawdziwe tłumy. Kolorowa miejscowość powstała w 1979 roku. Zbudowano ją specjalnie na potrzeby nagrywania scen do filmu o marynarzu Popeye'u, a od tamtego czasu stała się jedną z głównych atrakcji całej wyspy. Zlokalizowana jest nad zatoką Achor Bay w gminie Mellieha na Malcie.

Choć sama produkcja filmowa nie była kasowym sukcesem, miejscowi wykorzystali szansę, jaką dał im los i zarabiają na zwiedzających. Kolorową wioskę chcą oglądać nie tylko dzieci, ale też rodzice, którym pozwala ona na chwilowe przeniesienie się do czasów młodości, gdy Popeye był jedną z kultowych postaci popkultury.

Popeye Village wygląda niesamowicie i bajkowo

Choć wioska sama w sobie jest atrakcją, nie tylko domki w bajkowych kolorach przyciągają uwagę. Przechadzając się ulicami, natrafić można na wiele atrakcji. Turyści mają okazję na własne oczy zobaczyć muzeum silnego Popeye'a oraz kupić związane z nim pamiątki w lokalnym sklepiku.

Po ulicach przechadza się również pełno maskotek reprezentujących inne, bajkowe produkcje, które za drobną opłatą chętnie robią sobie zdjęcie z przyjezdnymi. Fotografie takie, podobnie jak całej wioski, =trafiają do sieci, zachwycając turystów z całego świata.

wioska papaj
Fot. Instagram/chen.s.juan.3

wioska papaj
Fot. Instagram/quickletsmalta

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska dopiero na 13. miejscu, wyprzedzili nas też Czesi. Ranking najsilniejszych paszportów może rozczarować
  2. Polski zamek w jednej z najgorętszych, zagranicznych produkcji serialowych ostatnich lat. Robi piorunujące wrażenie
  3. "Krzywy las" jak z bajki znajduje się w Polsce! Jest jedyny w swoim rodzaju
  4. Wielki atak szarańczy. Naukowcy przed tym ostrzegali, rolnicy z Afryki mają ogromne kłopoty
  5. UE wzięła się za Booking.com. Dochodziło do manipulacji turystów, w życie wchodzą wielkie zmiany
  6. Pingwinki dostały niesamowite sweterki. Uszył je 109-letni mężczyzna, wyglądają cudownie! [ZDJĘCIA]

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł