małpy oszalałyFot. facebook.com/ Sasaluk Rattanachai

Turyści wyjechali, małpy szaleją. Niewiarygodne nagrania trafiły do sieci

Małpy uwielbiają turystów, bo dostają od nich mnóstwo smakołyków. Epidemia koronawirusa skutecznie odstraszyła dużą grupę podróżnych, przez co ilość łatwego do zdobycia pożywienia znacząco się zmniejszyła. Zwierzęta rozpoczęły walkę o zasoby.

Małpy zamieszkujące miasta w Tajlandii przyzwyczaiły się do leniwego życia, ponieważ nie musiały samodzielnie zdobywać pożywienia. Turyści chętnie karmili napotkane zwierzęta, które rozmnożyły się, tworząc ogromne stada. Gdy zabrakło łatwo dostępnego pokarmu, rozpoczęły się zaciekłe walki o każdy kęs. Mieszkańcy są zaskoczeni poziomem agresji, jaki wykazują małpy. Do sieci trafiło nagranie, które świetnie oddaje panujący w stadzie niepokój.

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęKwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Małpy żądne jedzenia

Mieszkańcy Lopburi, miasta położonego na północ od Bangkoku nie kryją zdziwienia. Chociaż są przyzwyczajeni do agresywnych zachowań zwierząt, dawno nie widzieli tak niebezpiecznych sytuacji. Małpa, której udało się zdobyć banana, jest atakowana przez wiele innych, które próbują odebrać jej pokarm. Dzikie wrzaski rozbrzmiewają na ulicach miasta, nikt nie może się czuć bezpieczny.

Sasaluk Rattanachai, który zamieścił film na swoim profilu na portalu społecznościowym, tłumaczy, że w tym regionie zawsze było dużo turystów. Każdego roku do Tajlandii przybywa nawet 35 mln osób, dla których wielką atrakcją było karmienie małp. Kraj czerpie ogromne korzyści z turystyki, a jej udział w PKB wynosi nawet 20 procent. Na razie najwięcej straciły zwierzęta, jednak w niedługim czasie rónież mieszkańcy odczują skutki braku ruchu turystycznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Wszystkiemu winna epidemia

Koronawirus, który pojawił się w niedalekich Chinach, skutecznie odstrasza turystów. Osoby, które planowały wyjazd, rezygnują nawet w ostatniej chwili, by nie zachorować. Małpy utraciły główne źródło pożywienia i rozpoczęły walkę o zasoby. Niewystarczająca ilość pożywienia doprowadziła do dramatycznych akcji nawet pomiędzy członkami jednego stada. Dotychczas wystarczyło podejść do turysty i wyżebrać od niego owoc, teraz zwierzęta zmuszone są odbierać je słabszym osobnikom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Polacy biją rekordy zakupów. Ale nie w Biedronkach i nie w Lidlach
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł