Malediwy mogą być niebezpieczne.Fot. Facebook.com/ The Wrona

Chcesz odwiedzić "polskie Malediwy"? Nie pomyl ich z niebezpiecznym zbiornikiem

Malediwy w Polsce? Tak, to możliwe, jednak przed wyjazdem warto wiedzieć, że słynne miejsce ma też bliźniaczo podobny odpowiednik. Niestety, te drugie “Malediwy” są bardzo niebezpieczne.

Malediwy” pod Jaworznem cieszą się niesłabnącą popularnością, lecz nie każdy wie, że łatwo można je pomylić z innym miejscem, które jest wyjątkowo niebezpieczne dla potencjalnych urlopowiczów. Podobny zbiornik znajduje się w Gajówce. Kąpiel tam może skończyć się poważnymi konsekwencjami.

Zostali odcięci od świata, są ofiary, ruszyły śmigłowce. Dramatyczna sytuacja na południu Europy i na UkrainieZostali odcięci od świata, są ofiary, ruszyły śmigłowce. Dramatyczna sytuacja na południu Europy i na UkrainieCzytaj dalej

Malediwy nad Wisłą

Polskie Malediwy to nic innego jak Park Gródek pod Jaworznem w województwie śląskim. Ten niecodzienny akwen co roku kusi tysiące turystów wyjątkowo turkusowym odcieniem wody. W przeszłości znajdowały się tam zakłady dolomitowe, cementownia oraz kamieniołom, lecz teraz urokliwe miejsce przypomina najprawdziwszy raj na Ziemi (nie jest jednak najbardziej przejrzystym jeziorem w kraju - w tej kategorii ma godnego konkurenta).

Niewielkie wysepki, kładki, a także klify przekładają się na krajobraz do złudzenia przypominający azjatyckie Malediwy. Obiekt znajduje się niecałe 30 kilometrów od Katowic i około 300 kilometrów od Warszawy. Mieszkańcy stolicy bez trudu dotrą nad malownicze jeziorko trasą S7. Trzeba jednak pamiętać, aby nie zboczyć z trasy i udać się do “konkurencyjnej” Gajówki.

Niebezpieczne Malediwy

Bliźniaczo podobnym miejscem do parku pod Jaworznem jest zbiornik w Gajówce (województwo wielkopolskie). Jest to sztucznie utworzony zbiornik należący w przeszłości do Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Jak podaje redakcja Wirtualnej Polski, konkurencyjne Malediwy mają silny odczyn zasadowy, co w przypadku kąpieli może przyczynić się do podrażnień skórnych potencjalnych śmiałków.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województw

Co ciekawe, jak zauważają dziennikarze WP, widoczny na zdjęciach nieskazitelnie biały “piasek” jest w rzeczywistości popiołem. Ponadto, Malediwy w Gajówce mają również niebezpieczny brzeg, ponieważ dno jest grząskie i bardzo niestabilne. Przedstawiciele Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin apelują do turystów, aby dbali o swoje bezpieczeństwo - akwen może przysporzyć niemałych kłopotów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia
  2. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł