Malbork z festynem.Fot. fshoq.com/CC BY 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/ (zdjęcie poglądowe)

Co się dzieje przy zamku w Malborku? Wiadomość obiegła Polskę

Malbork znalazł się na ustach wielu turystów z całego kraju, którzy podczas swoich wyjazdów mają bardzo konkretne upodobania. Właśnie teraz pod znanym zamkiem odbywa się wyjątkowe wydarzenie.

Malbork - to tutaj rokrocznie organizowany jest Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej. Impreza trwa od 19 (sobota) do 20 września (niedziela) na wałach von Plauena, gdzie kolekcjonerzy z całej Polski mogą cieszyć się ogromnymi zbiorami specjalistów z Pomorza.

Niestety, koniec dla córki Adama Małysza. Jeszcze niedawno bawiła się na wakacjach w ChorwacjiNiestety, koniec dla córki Adama Małysza. Jeszcze niedawno bawiła się na wakacjach w ChorwacjiCzytaj dalej

Malbork: Ruszył Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej

Jak podaje portal malbork.naszemiasto.pl, prawie 80 wystawców zarówno z Pomorza, jak i całej Polski, zgromadziło się na wałach von Plauena, aby skusić kolekcjonerów swoimi zbiorami. Impreza zwyczajowo odbywa się podczas majówki, jednak z powodu pandemii organizatorzy postanowili przenieść termin na wrzesień. Wszystko to - w zgodzie z przepisami sanitarnymi.

- To jedyna tego typu impreza w grodzie nad Nogatem. Zapowiada się niezwykle ciekawie z uwagi na różnorodność przedmiotów, które będzie można zobaczyć i kupić - informowali przed imprezą przedstawiciele Malborskiego Stowarzyszenia OŚ i Muzeum Zamkowego cytowani przez Malbork Nasze Miasto.

Malbork stolicą antyków

Malbork już od dzisiaj będzie stolicą wyjątkowych pamiątek (choć wcześniej również budził wiele emocji). Na miejscu turyści mogą znaleźć porcelanę z lat 20. XX wieku, a także niepowtarzalne suweniry z Pomorza za sprawą stoiska sklepu "Antyki Marienburg". To tutaj sprzedawcy oferują chociażby drzwiczki od pieca jednej z przedwojennych kamienic, jednak asortyment jest jeszcze szerszy.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN przekazał wstrząsające informacje. Dramat turystów na Bałtyku, ewakuowano 280 osób
2. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła pewne szczegóły programu. Czy może ponieść konsekwencje?
3. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon

- Chętni mogą podczas targu sprzedać lub wymienić rzeczy nie tylko używane, a wystawić do sprzedaży książki, płyty, gry komputerowe, filmy, antyki, galanterię domową, wyroby dekoracyjne, biżuterię, aparaty fotograficzne, instrumenty muzyczne, rekwizyty wojskowe, drobne rękodzieło, przedmioty kolekcjonerskie - czytamy w oficjalnym opisie wydarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Piątka dla zwierząt" uchwalona. Koniec ferm futrzarskich w Polsce, ale konkurencja nie śpi
  2. Wprowadzają wyczekiwany zakaz. Polska wieś jest wściekła, mieszkańcom grożą wysokie mandaty
  3. Przyłapali Martę Kaczyńską na plaży. Myślała, że nikt nie widzi
  4. Gucwińscy nagle zapadli się pod ziemię, media o nich milczą. Smutne, co się z nimi dzieje
  5. Mieszkańcy są zdruzgotani, staruszka z lalką bez oczu snuje się po lasach. Kiedy kogoś spotka zaczyna się robić dziwnie, aż ciarki chodzą
  6. Pamiętacie Bronkę z “Daleko od szosy”? Aktorka wreszcie zdradziła jedną z największych tajemnic serialu

Źródło: Malbork Nasze Miasto

Następny artykuł