Malbork plac zabawFot. wikimedia.commons/ Puvent Santhrasagaran/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Niestety, Malbork potwierdził. Nadzieja prysnęła, trzeba czekać

Malbork planuje ciekawą inwestycję, jednak na jej realizację przyjdzie nam jeszcze poczekać. Władze miasta mają problem z projektem, który będzie musiał zostać zmieniony.

Malbork współpracuje z kilkoma europejskimi miastami, w tym z rosyjskim Swietłyj. Ze względu na wspólny projekt „Rozwój potencjału turystyki rekreacyjnej i turystyki wodnej w miastach Swietłyj i Malborku ( FAZA 2)" w polskim mieście miał powstać wspaniały plac zabaw. Niestety będziemy musieli na niego poczekać, ponieważ prace zostały wstrzymane.

Tragiczna wiadomość. Tatry w żałobie, nie żyje legendaTragiczna wiadomość. Tatry w żałobie, nie żyje legendaCzytaj dalej

Malbork zyska nową atrakcję, lecz nie prędko

Jedna z dłużej zapowiadanych atrakcji w Malborku nie powstanie w tym roku. Powodem jest niewystarczający budżet, który miasto chciało przeznaczyć na budowę. Plac zabaw ma się pojawić między ul. Parkową a bulwarem nad Nogatem, a więc w atrakcyjnej okolicy chętnie odwiedzanej przez turystów. Na pomysł jego budowy wpadł już poprzedni burmistrz miasta, a projekt ewoluował w kolejnych latach.

Gdy pojawiły się informacje o możliwości dofinansowania budowy z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020, ruszył przetarg. Niestety władze Malborka nie przewidziały, że oferty inwestorów będą opiewały na tak ogromne kwoty. Jedna z firm chciała wybudować plac zabaw za 6,4 mln zł, a druga za 14,4 mln zł. Tymczasem Urząd Miasta oszacował wartość tej inwestycji na 2,7 mln zł, czyli o wiele mniej niż chcieliby otrzymać inwestorzy.

Potrzebny nowy projekt i wykonawca

- Na razie próbujemy plac zabaw trochę odchudzić. Czekamy na propozycje projektanta – powiedział burmistrz Marek Charzewski w rozmowie z portalem malbork.naszemiasto.pl

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz od północy. TVN podał szczegóły
2. Nagle do studia "Wiadomości" TVP wleciał samolot, kolejne kuriozum. Dziennikarka nie była zaskoczona

Przetarg został unieważniony, a szukanie wykonawcy rozpocznie się od nowa. Plac zabaw ma być bezpieczny i inspirujący dla dzieci, które z niego skorzystają. Niestety na razie się o tym nie przekonamy, a czas na dokończenie projektu miasto ma do 2022 r. Warto jednak odwiedzić zamek, w którym niedawno dokonano ciekawego odkrycia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna obudził się i prawie dostał zawału. Sytuacja powtarzała się codziennie, w końcu nie miał wyboru
  2. Dlaczego miód się nie psuje? Wyjaśniamy
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

Źródło: malbork.naszemiasto.pl

Następny artykuł