Malbork pokazał paragonPikist

Pokazał paragon z Malborka. Nawet nie jadł obiadu, trudno nie tracić nerwów widząc kwotę

Malbork stał się powodem narzekań. Nie jest żadną niespodzianką to, że podczas obecnych wakacji urlopowicze starają się wydawać mniej. Dlatego wygórowane opłaty wywołują jeszcze większy sprzeciw i niezadowolenie. Po otrzymaniu paragonu w Malborku jeden z internautów postanowił przesłać go do mediów.

Malbork nigdy nie był uznawany za wyjątkowo drogie miasto turystyczne. Pod względem cen daleko mu było do miejscowości nadmorskich, takich jak Sopot czy Mielno, jednak tym razem to właśnie paragon otrzymany w Malborku wywołał burzę wśród wczasowiczów. Internauta, który postanowił zwiedzić słynny zamek, musiał zapłacić niemałą kwotę i to nie za obiad, a za parking przy ul. Sierakowskich. Po wszystkim przesłał zdjęcie paragonu serwisowi o2.pl.

Znamy dokładne wyniki wyborów z Zakopanego. Było o włosZnamy dokładne wyniki wyborów z Zakopanego. Było o włosCzytaj dalej

Chociaż w tym roku wielu turystów deklarowało, że zamierza oszczędzać podczas wakacji, takie miejscowości jak Malbork mogą cieszyć się niemałym zainteresowaniem. Dużą część Polaków postanowiła spędzić swoje urlopy w ojczyźnie, odwiedzając najpopularniejsze miasta turystyczne. Okazuje się jednak, że czasem może być trudno oszczędzić, mimo pozostania w kraju. Podróżni regularnie przysyłają paragony z polskich restauracji, które wywołują szok.

Malbork odstrasza cenami za parking

Chociaż słynny zamek bez wątpienia jest dużą atrakcją turystyczną, Malbork może odstraszać podróznych cenami za parking. Czytelnik popularnego portalu zostawił samochód na parkingu przy ul. Sierakowskich po to, by udać się na zwiedzanie znanego w całej Europie zabytku. Po powrocie otrzymał paragon, który go zszokował. Zdenerwowany internauta postanowił przestrzec innych i przesłał zdjęcie rachunku mediom. Okazało się, że zapłacił aż 55 złotych.

Malbork przebił stawki obowiązujące choćby w Warszawie, gdzie z reguły za parkowanie zapłaci się około 3 złotych. Na parkingu natomiast koszt wzrasta aż do 11 złotych. Trudno dziwić się zdenerowawniu internauty, ponieważ w większości miast turystycznych za pozostawienie samochodu na parkingu zapłacimy mniej. Wystarczy spojrzeć na przykład miejsce niedaleko kolejki na Kasprowy Wierch, gdzie za cały dzień parkowania zapłacimy 20 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat zoo. Wiadomo, co będzie dalej z pumą
2. Fundusz Medyczny nie powstanie? Komisja Zdrowia nie będzie go rozpatrywać

Nie wiemy, czy Malbork podniósł ceny w obecnym sezonie, jednak pewne jest, że zwiedzając słynny zamek, możemy zapłacić łącznie więcej, niż podejrzewaliśmy. Turyści podkreślają także, że podwyżki dotykają również cenniki restauraji oraz noclegowni w całym kraju - zwłaszcza w miejscach, które cieszą się dużą popularnością. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o bezpieczeństwie turystów w Mielnie.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzelanina pod nocnym klubem. Nie żyje brat gwiazdy futbolu
  2. Tuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dość
  3. Właściciel pumy stanął przed kamerami. Aż trudno powstrzymać łzy
  4. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko
  5. Zagrożone urlopy w Karpaczu. Już za kilka dni się zacznie
  6. PILNE: Zoo w Chorzowie wydało komunikat. Wiadomo, co dalej z pumą

Źródło: o2.p

Następny artykuł