Malbork pod lupąFot. wikimedia.commons/ Gregy/ CC BY-SA 3.0 PL/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.pl

Gigantyczny skandal w Malborku? Trudno uwierzyć, co się dzieje

Malbork może znaleźć się w centrum skandalu. W prokuraturze pojawiło się bardzo niepokojące doniesienie, które złożył sam burmistrz miasta. Teraz popularna wśród turystów miejscowość może znaleźć się pod lupą służb. Sytuacja związana z doniesieniem jest zarówno niecodzienna, jak i abstrakcyjna. Konsekwencje mogą być jednak poważne.

Malbork spotkał się z niecodzienną sytuacją. Burmistrz miasta w środę 9 września złożył doniesienie do prokuratory w związku z nieprawidłowościami podczas głosowania na zadania w budżecie obywatelskim 2021. Podejrzenia dotyczą wykorzystywania przez jedną osobę numerów PESEL mieszkańców Malborka i oddawania w ich imieniu głosów.

Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanieJest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanieCzytaj dalej

Wygląda na to, że burmistrz miasta Malbork złożył doniesienie na mieszkańców rządzonej przez siebie miejscowości. Urząd miasta stwierdził nieprawidłowości podczas głosowania w ramach przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, jak informuje oficjalny komunikat. Urzędnik złożył zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Malborku.

Malbork: burmistrz złożył zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa

Chociaż Urząd Miasta Malbork przekazał komunikat w sprawie podejrzenia przestępstwa, to brumistrz oświadczył, że może dotyczyć także kogoś z poza miejscowości. Włodarz powołał się na art. 190a § 2 kodeksu karnego oraz art. 107 ust. 1 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, na podstawie którego można stwierdzić naruszenie prawa.

- W trakcie procedury głosowania stwierdzono, że sprawca wykorzystuje numery ewidencyjne PESEL mieszkańców miasta Malborka, oddaje za nich głosy w celu wypaczenia wyników i wygrania określonych projektów złożonych do budżetu obywatelskiego na 2021 rok - treść komunikatu Urzędu Miasta cytuje NaszeMiasto.pl.

- Zaczęło się od jednego z pracowników urzędu, który chciał zagłosować online, ale według systemu, już to zrobił. Kiedy zaczęliśmy sprawdzać, okazało się, że w podobny sposób oddano dużo więcej głosów - dodaje burmistrz Marek Charzewski.

Dzisiaj grzeje: 1. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
2. Życie Tomasza Komendy zmieni się o 180 stopni. Właśnie przekazał nowinę

Mimo podejrzenia przestępstwa, Malbork nie zawiesił jeszcze głosowania. Mieszkańcy nadal mogą brać w nim udział i wskazywać zadania, które ich zdaniem powinny być zrealizowane. Wprowadzono jednak ograniczenie dotyczące głosowania elektronicznego. Obecnie z jednego numeru IP można oddać do 10 głosów. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o mrocznych odgłosach na Podkarpaciu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężko uwierzyć, ale na zdjęciu jest mops. Mało kto znajduje go w mniej niż minutę
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Ranny kundelek trzy dni leżał w rowie. Pilnowała go przyjaciółka, teraz psy potrzebują pomocy

Źródło: Nasze Miasto

Następny artykuł