Malbork rozbił bankWikimedia Gregy CC BY-SA 3.0 pl

Malbork rozbił bank. Wygrał ze wszystkimi

Malbork otrzymał wyjątkowe wyróżnienie przyznane przez amerykańskie przedsiębiorstwo. Na to szczególne odznaczenie zasłużył Zamek w Malborku, który każdego roku przyciąga mnóstwo turystów. Złotą Pinezką cieszą się jedynie najpopularniejsze i najbardziej docenianie miejsca. Wyróżnienie przyznało Google Polska.

Malbork za sprawą zabytkowej twierdzy znalazł się w gronie prestiżowych miejsc, które otrzymały Złotą Pinezkę Google'a. Ten piękny zamek ma już ponad 30 tysięcy opinii i został wyróżniony jako miejsce najlepiej oceniane w województwie pomorskim. Te odznaczenia przyznawane są z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google. Dzisiaj z serwisu korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Mieszkańcy polskiego miasta mają powód do dumy.

7 osób straciło życie w jednej chwili, są ranni. Porażająca tragedia w Grecji7 osób straciło życie w jednej chwili, są ranni. Porażająca tragedia w GrecjiCzytaj dalej

Malbork znalazł się wśród polecanych i docenianych przez użytkowników miejsc. Google Polska postanowiło przyznać 16 Złotych Pinezek - po jednej na każde województwo - miejscom, które cieszą się największym zainteresowaniem. Chociaż odwiedzający narzekają tłumnie na parking położony niedaleko twierdzy przy ulicy Sierakowskich i zostawiają krytyczne komentarze, to jednak muzeum w twierdzy nie ma z nim nic wspólnego. Sam obiekt natomiast pozostawia głównie pozytywne wspomnienia.

Malbork ze Złotą Pinezką Google'a

Malbork cieszy się z otrzymanego wyróżnienia, co potwierdziły słowa Iwony Orszulak z Działu Promocji Muzeum Zamkowego. Kobieta podziękowała za wszystkie ciepłe słowa i pozytywne opinie wystawiane przez użytkowników. Odwiedzający docenili atrakcje, jakie można znaleźć, przechadzając się po zabytkowej twierdzy. Więcej o samej nagrodzie i warunkach przyznawania opowiedziała Elżbieta Różalska z Biura Prasowego Google Polska.

- Z biegiem lat do Map dodano ponad 200 milionów miejsc, a teraz użytkownicy dodają już ponad 20 milionów wpisów każdego dnia. Dzielą się wskazówkami, opiniami, zdjęciami i pomocnymi dla innych informacjami - słowa Elżbiety Różalskiej z Biura Prasowego Google Polska cytuje Dziennik Bałtycki.

- To wyróżnienie dla najbardziej docenionych miejsc w całej Polsce. W każdym województwie wybraliśmy najwyżej ocenianą atrakcję turystyczną z grupy 5 miejsc o największej liczbie zgromadzonych ocen. Lista powstała w lutym, niestety z powodu restrykcji związanych z koronawirusem nie udało nam się przekazać statuetek laureatom. Cieszymy się, że możemy to zrobić teraz – dodaje.

Dzisiaj grzeje: 1. Dwoje naszych sąsiadów w krytycznej sytuacji. Padają dramatyczne rekordy
2. Kontrole pukają do drzwi w całej Polsce, mogą także do ciebie. Kara właśnie urosła do 735 zł

Malbork zwyciężył w województwie pomorskim. Na każde województwo przypada tylko jedno wyróżnienie, dlatego mieszkańcy oraz każdy związany z zabytkowym zamkiem z pewnością ma powody do dumy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkich zmianach w Tatrach, jakie czekają turystów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłe odejście z Kanału Sportowego. Szeregi redakcji opuszcza jeden ze współtwórców projektu
  2. Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy w strasznych warunkach

Źródło: Dziennik Bałtycki

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł