Majorka 5 najpiękniejszych miejscPixabay.com/facundowin

5 niesamowitych miejsc na Majorce. Musisz je zobaczyć na własne oczy

Majorka nie bez przyczyny postrzegana jest przez wielu Europejczyków jako turystyczny raj. Na tej wyspie znaleźć można wiele cudownych miejsc i atrakcji, którym nie może oprzeć się żaden turysta. Te 5 punktów musisz zwiedzić obowiązkowo podczas urlopu.

Majorka jest wyjątkową wyspą pod względem turystycznym. Każdego roku ściągają do niej tłumy, a wszystko przez sprzyjający klimat, niemalże zawsze idealną pogodę, piękne widoki i atrakcje turystyczne. Infrastruktura czekająca na przyjezdnych robi wrażenie, a z pewnością żaden podróżnik nie opuści tego miejsca zawiedziony. Lista miejsc i rzeczy do zobaczenia jest naprawdę długa, tych pięciu punktów jednak nikt nie powinien pominąć podczas zwiedzania.

Poradnik jak wybrać namiot idealny. Zadbaj o komfort w podróżyPoradnik jak wybrać namiot idealny. Zadbaj o komfort w podróżyCzytaj dalej

5 miejsc, którymi Majorka zachwyca turystów

Po wylądowaniu na największym lotnisku w stolicy, nie pozostaje nic innego, jak tylko przejść od razu do zwiedzania. Palma de Mallorca kusi podróżników wieloma atrakcjami, zabytkami oraz infrastrukturą turystyczną. Nad całym miastem góruje Pałac Almudaina oraz Katedra La Seu, które są najbardziej rozpoznawalnymi ikonami wyspy.

Kolejnym, niezwykle malowniczym i atrakcyjnym turystycznie miastem Majorki jest Port de Sóller. To właśnie tam pojechać można z Palmy malowniczą trasą zabytkową kolejką, pochodzącą z 1912 roku. Na miejscu czeka nas klimatyczna, niewielka miejscowość położona w przepięknej dolinie, pełna restauracji i kawiarni serwujących pyszne, lokalne przysmaki.

Tego nie można przegapić na Majorce

Majorka to jednak o wiele więcej, niż tylko piękne miasta i zabytki. To również złote plaże, ciepłe wody i niesamowite widoki. Trzecim miejscem na liście jest bez wątpienia Cap de Formentor, który uznać można za jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Sama droga na miejsce obfituje w niesamowite widoki i rajskie pejzaże, a na miejscu czeka na przyjezdnych latarnia morska, w której znaleźć można restaurację.

Żaden podróżnik poszukujący przygody nie może ominąć też Coves del Drac, czyli Smoczych Jam. Są to jaskinie, w których zgodnie z legendą ukryty miał być skarb. Pilnować go miała prawdziwa bestia. Na koniec zabraknąć nie może choć jednej plaży. Choć wybór jest ogromny, zdecydowanie to Playa de Muro wiedzie prym, kusząc krystalicznie czystą wodą oraz złotym, gorącym piaskiem.

Następny artykuł