Majorka notuje kolejne przypadki zakażeń.Fot. Wikipedia.org/Antekbojar/CC0 1.0/https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.en

Turystyczny raj w tarapatach. Pojawili się chorzy wśród podróżnych za granicą

Majorka zmaga się z dużymi nawrotami zachorowań. Wśród zakażonych są również urlopowicze. Teraz wyspa zarządziła grupową kwarantannę przyjezdnych. Nie jest to jednak pierwszy przypadek zakażeń wśród turystów.

Majorka zarządziła przymusową kwarantannę dla grupy turystów, u których wykryto zakażenia koronawirusem. Miejscowe władze nie podają personaliów ani kraju pochodzenia przyjezdnych, jednak wiadomo, w której części wyspy wystąpiły zachorowania.

55 tysięcy nowych zachorowań w ciągu doby. Sytuacja za granicą wymyka się spod kontroli55 tysięcy nowych zachorowań w ciągu doby. Sytuacja za granicą wymyka się spod kontroliCzytaj dalej

Majorka z widmem covidu

Jak podaje redakcja O2 i brytyjski Mirror, nosiciele przebywali w trzygwiazdkowym hotelu Morlans Gardens w miejscowości Peguera (zachodnia Majorka). Tam też 10-osobowa grupa urlopowiczów spędzi przymusową kwarantannę, po tym, jak miejscowe służby wykazały u nich nosicielstwo covidu. Według ustaleń mediów turyści przechodzą COVID-19 bezobjawowo.

Co więcej, nie wiadomo, czy właśnie Majorka była miejscem zakażenia - istnieją podejrzenia, że urlopowicze mieli kontakt z nosicielami jeszcze przed lub w trakcie podróży na wyspę. Nie jest to jednak pierwszy taki przypadek w regionie.

Majorka nie pierwszy raz z wirusem u turystów

Jak podaje dziennik Última Hora, cytowany przez O2, od początku sezonu Majorka notuje coraz większą liczbę turystów, jednak przeważająca część urlopowiczów nie przestrzega zasad reżimu sanitarnego. Co ważne, łamanie przepisów wiąże się ze sporymi karami, jednak nie krnąbrni przyjezdni są największym problemem wyspy. Okazuje się, że przypadek z hotelu Morlans Gardens nie jest odosobnionym przypadkiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane

3. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta

- U turystów z Niemiec, którzy byli na Majorce, stwierdzono koronawirusa kilka dni wcześniej. Jednak wykryto go u nich po powrocie do kraju, nie wiadomo czy zarazili się na Majorce - wyjaśniają hiszpańskie media cytowane przez O2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?
  3. Ziobro poszedł do Rydzyka, aby poskarżyć się na PiS. Takiej sytuacji jeszcze nie było, zadziwiające słowa
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

Źródło: O2

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł