Majorka nie radzi sobie z turystamipixabay.com/kimberley517407

Majorka nie daje sobie rady. Najnowsze wiadomości przygnębiają, okropne

Majorka to wyspa, która już otworzyła się na zagranicznych turystów. Hiszpańskie władze są jednak w obawie przed sezonem wakacyjnym. Okazuje się, że zachowanie zasad bezpieczeństwa jest trudniejsze, niż przypuszczano.

Majorka przyjęła już tysiące turystów. Jak okazało się w pierwszą niedzielę lata, dopilnowanie przestrzegania wszystkich restrykcji będzie trudne. Plaże wypełniły się zarówno turystami, jak i lokalnymi mieszkańcami. Kilka plaż trzeba było zamknąć.

Sanepid rusza do akcji. 42 miejsca wakacyjne pod lupąSanepid rusza do akcji. 42 miejsca wakacyjne pod lupąCzytaj dalej

Majorka a zasady bezpieczeństwa

Sytuacja zaniepokoiła hiszpańskie władze. Hiszpańskie Stowarzyszenie Pracowników Medycznych poinformowało o obawach, że władze wyspy nie podołają tłumowi ludzi, który pojawi się na Majorce w sezonie wakacyjnym. Według portalu rp.pl, w weekend 20-21 czerwca na wyspę przyleciała duża grupa Niemców. Mieli oni przebywać do 29 czerwca. Był to test sprawdzający otwarcie granic.

Rząd Hiszpanii postanowił granice otworzyć wcześniej. Jak się okazało, na przybyłą liczbę gości zatrudniona była za mała ilość pracowników. Pojawiły się także problemy na plażach. Plażowicze nie byli w stanie zachować odpowiedniego dystansu społecznego. Powodem był tłok. To zmusiło władze do zamknięcia kilku władz. Problemy pojawiły się także na ulicach. W nocy zorganizowano tam imprezy, pozostawiono wiele śmieci. Był to efekt braku dostępu do barów, dyskotek i klubów.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób
2. Ile zarabia prezydent Polski? Wszystko zależy od jednej rzeczy

- W niedzielny poranek w dzielnicach przemysłowych Palmy – Son Castelló i Can Valero bawiło się 500 osób, które nie zachowywały odpowiedniej odległości i organizowały nielegalne wyścigi samochodowe - pisze Rzeczpospolita. Jakiś czas temu opisaliśmy przybycie pierwszych turystów na Majorkę. Można o tym przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł