Majorka nie radzi sobie z turystamiFot. instagram.com/playadepalma_mallorca

Koniec z piciem na Majorce. Władze mają dość, wchodzi nowa ustawa

Majorka wprowadzi kolejne ograniczenia w sprzedaży alkoholu. Pijani turyści dopuszczają się zachowań, które są niebezpieczne i uciążliwe dla mieszkańców.

Majorka od lat zmaga się z problemami wywoływanymi przez turystów. Ich zachowanie wymyka się spod kontroli, stwarzając niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Rząd na Balearach nareszcie podjął decyzję w sprawie wprowadzenia zmian prawnych. Negocjacje trwały od 2018 roku.

Media nie mają litości dla Suntago Park of Poland. Wyjątkowo bolesna opiniaMedia nie mają litości dla Suntago Park of Poland. Wyjątkowo bolesna opiniaCzytaj dalej

Majorka opanowana przez turystów

Hiszpanie krytykują postawy turystów, którzy nie ograniczają się na wakacjach. Alkohol leje się strumieniami, pijani ludzie demolują miasta. Rozgoryczeni mieszkańcy wysp domagali się wsparcia od władz regionu w walce o spokojne życie w swoich rodzinnych stronach. W tym roku nadeszła pomoc w postaci ograniczeń sprzedaży napojów alkoholowych i rejestrowania każdego wydanego w hotelu drinka. To koniec nielimitowanego spożycia w ramach all inclusive.

Zakaz obejmuje także promocje typu "happy hours", by nie zachęcać do kupowania większej ilości drinków. W sklepach będzie można kupić alkohol jedynie w godzinach 8 - 21:30, co ograniczy jego spożywanie w godzinach nocnych i pogarszanie stanu pijanych już turystów. Z witryn sklepowych muszą zniknąć wszelkie trunki.

Cała nadzieja w prawie

Rozporządzenie właśnie wchodzi w życie i ma obowiązywać przez okres 5 lat, począwszy od najbliższego sezonu turystycznego. Czas może zostać skrócony bądź wydłużony, w zależności od potrzeb i zaobserwowanych zmian. Na razie ograniczenia zostaną wprowadzone w miejscowościach Playa de Palma i Magaluf na Majorce oraz Sant Antoni de Portmany na Ibizie. Jeśli plan się sprawdzi, kolejne miasta dołączą do tej grupy.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia podczas parady karnawałowej. Wielu rannych, straszne wiadomości z zagranicy
2. Ruszają kontrole w całym kraju. Wystawią ci karę na 681 zł za brak wpisu w rejestrze

Najczęściej narzeka się na zachowania Brytyjczyków, którzy poza ojczystym krajem zachowują się niezwykle swawolnie. Nie znają umiaru w piciu alkoholu i stwarzają wiele problemów na wyspach. Kilka lat temu wprowadzono "zasady dobrego zachowania", które ograniczają możliwość spożywania napojów alkoholowych na plażach i ulicach. Nie zdało się to na wiele, turyści nadal bawią się tam, gdzie mają ochotę i w sposób jaki im się podoba.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe zdjęcie Dagmary wywołało wielkie poruszenie. Królowa życia kombinuje z dwoma mężczyznami
  2. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie
  3. Flixbus ma niespodziankę dla pasażerów. Nowe trasy ucieszą wielu Polaków
  4. Oszukała wszystkich, mówiła, że spędza wakacje na Bali. Prawda była niewiarygodna, nikt nie zauważył
  5. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  6. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł