Madryt atrakcjePixabay.com/Donations_are_appreciated

Madryt zachwyca turystów z całego świata. Jego atrakcje podbiją Twoje serce

Madryt wielu osobom kojarzyć się może przede wszystkim z piłką nożną oraz dziesiątkami muzeów. Choć rzeczywiście to prawdziwy raj dla fanów sportu i historii, to miasto skrywa o wiele więcej.

Madryt to stolica Hiszpanii i od lat godnie spełnia swoją reprezentacyjną funkcję. Jak przystało na jedno z największych miast Europy, pełne jest zabytków, pięknej architektury oraz miejsc, których nie można przegapić. Idealnie łączy w sobie bogatą historię oraz nowoczesność. Ponadto jest wspaniałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Liczne parki i tereny zielone są nie tylko piękne, ale też dostosowane do chwilowego odpoczynku i cieszenia się sprzyjającym, ciepłym klimatem.

Zastanawiasz się kiedy rezerwować first minute? Nie czekaj, bo przegapisz promocjeZastanawiasz się kiedy rezerwować first minute? Nie czekaj, bo przegapisz promocjeCzytaj dalej

Co zwiedzić w Madrycie?

Najbardziej reprezentatywnym miejscem w Madrycie bez wątpienia jest słynny plac Puerta del Sol. Perłą tego miejsca jest oznaczony płytą chodnikową “kilometr zero”. To właśnie dzięki niemu mierzone są wszystkie drogi i odległości na terenie całego kraju. Znajdujący się nieopodal posąg niedźwiedzia zjadającego owoce z drzewa jest jednym z ulubionych i najpopularniejszych miejsc randek w całym mieście.

Zwiedzając Madryt, nie można pominąć również Palacio Real, czyli Pałacu Królewskiego. Warto znaleźć się tam szczególnie w godzinach 12:00-13:00 w pierwszą środę miesiąca, ponieważ wtedy odbywa się uroczysta zmiana warty honorowej straży. Jest to spektakularny popis, który z pewnością pozostanie w pamięci turystów.

Atrakcje Madrytu, których nie można pominąć

Oprócz najbardziej reprezentatywnych miejsc, odkryć w tym mieście można jednak o wiele więcej. Na podróżników czekają też miejsca niebanalne i oryginalne. Za takie bez wątpienia uznać można słynny targ El Rasto, który choć nie jest typową atrakcję, przyciąga wielu turystów. Poczuć tam można niepowtarzalny, madrycki klimat oraz kupić unikatowe produkty, również lokalnych wyrobników.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się też Plaza de Toros de las Ventas, czyli arena do walki byków. Stworzona została w latach 1929-1931, a obecnie organizowanych jest tam też wiele wydarzeń kulturalnych. Warto odwiedzić to miejsce szczególnie w okresie uroczystości związanych ze świętem Świętego Izydora. Jest on patronem tego miasta, a w okresie od połowy maja do czerwca korridy odbywają tam co dzień.

Następny artykuł