Lwów ma bogatą historięfot. pxhere.com/pl/photo/902317

Byliście we Lwowie? Miasto należało kiedyś do Polski

Lwów położony jest w zachodniej części Ukrainy. We Lwowie znajduje się ponad 50% zabytków dzisiejszej Ukrainy. Lwów zachwyca swoją historią, klimatem i pięknem. Dlaczego turyści tak chętnie odwiedzają Lwów? Powodów jest wiele, a najważniejszy to niezwykła historia miasta.

Lwów to miasto położone w zachodniej części Ukrainy, niedaleko Polskiej granicy. Do 1945 roku Lwów był stolicą województwa lwowskiego w II Rzeczpospolitej. Historia odznaczyła swoje piętno i teraz, niemal każdy turysta odwiedzający Lwów widzi wpływy polskiej historii. Dla wielu Lwów jest bliźniaczym miastem dla Karkowa. Tak samo piękny, klimatyczny i przepełniony niesamowitą architekturą. Dlaczego warto odwiedzić Lwów?

Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrzeNagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Geografia Lwowa

Lwów to ukraińskie miasto, które położone jest w jego zachodniej części. Miasto znajduje się w klimacie kontynentalnym. A to oznacza, że przeciętna temperatura w styczniu wynosi -4 stopnie Celsjusza, a w lipcu +18. Średnia roczna opadów wynosi 660 mm. Natomiast przez 66 dni w roku możemy natrafić na pochmurną pogodę we Lwowie. Nazwa miasta Lwów pochodzi o imienia Lew. We Lwowie znajduje się wiele parków i zielonych terenów, które zachwycają swoim bogactwem naturalnym i różnorodnością. Do największych parków we Lwowie zalicza się: Park Iwana Franki, Park kultury i rekreacji Bohdana Chmielnickiego, Park Stryjski, Park „Żelazna Woda”, Park Zniesienie, Park Zamarstynowski oraz Park Studencki.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strach i krzyki na pokładzie samolotu. Służby wkroczyły do akcji
2. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
3. Lech Wałęsa nie próżnuje. Wybrał się na bajeczne wakacje. Co za luksusy

Architektura i zabytki we Lwowie

Jak wynika z informacji, najstarsze budowle we Lwowie pochodzą z XIII wieku. Niestety takich budowli pozostało niewiele, ponieważ w latach 1527 oraz 1556 wybuchły dwa olbrzymie pożary, które doszczętnie zniszczyły miasto. Wtedy Lwów stracił prawie całą swoją gotycką architekturę.
Obecnie na Starym Mieście możemy zobaczyć bardzo dużo budynków w stylu renesansowy, barokowym oraz klasycznym. Dodatkowo na samym początku ubiegłego stulecia w mieście wznoszono budowle w stylu secesyjnym, a później w modernistycznym. Stare Miasto Lwowa zostało wpisane w 1998 roku na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Jednym z argumentów wpisania Starego Miasta na listę był fakt, że lwowskie budowle idealnie obrazują architekturę oraz artyzm tradycji środkowo-wschodnie Europy. We Lwowie znajduje się ponad 50% zabytków dzisiejszej Ukrainy.

Byliście we Lwowie? Dajcie znać w komentarzu na naszym Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego koty chodzą po aucie? Wszystko na temat upartych mruczków
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł