Lwów piękne miastoFot. Pikist

Byliście we Lwowie? Przepiękne miasto

Lwów to jedno z najchętniej odwiedzanych prze Polaków miast. Nic dziwnego - to jedno z najpiękniejszych miejsc na całej Ukrainie. Jego niezwykły klimat oraz pasjonująca historia sprawiają, że można się w nim zakochać. W dodatku znajdziemy tam również wiele pamiątek po słynnych polskich pisarzach, którzy żyli w słynnej miejscowości. Byliście tam kiedyś?

Lwów przyciąga Polaków z wielu powodów. Miasto leży w zachodniej części Ukrainy i jest bardzo blisko granicy - zaledwie 70 kilometrów od najbliższego przejścia (Korczowa-Krakowiec). Dotrzeć tam możemy samochodem, autokarem a nawet samolotem. To również idealne miejsce na szybką wycieczkę podczas długiego weekendu.

Polski rząd nagle wydał Polski rząd nagle wydał "pomarańczową listę". Jest długaCzytaj dalej

Co roku 2,5 miliona turystów przybywa na Ukrainę, aby obejrzeć Lwów, co sprawia, że miasto stanowi jedną z największych atrakcji w tym kraju. Co ciekawe - to także jedno z najszybciej rozwijających się miast pod względem turystyki w całej Europie. Szczególny rozkwit przeżył podczas turnieju piłkarskiego Euro 2012, który Ukraina współorganizowała wraz z Polską.

Lwów - miasto pięknych uliczek i historycznych miejsc

Trzeba też przyznać, że mnóstwo Polaków odwiedza Lwów także z pwodu niskich cen. Jednak ukraińskie miasto przyciąga też choćby ogromną liczbą zabytków. Stare Miasto Lwowa zostało wpisane na listę UNESCO. Poza pięknym rynkiem, warto obejrzeć także kolorowe kamieniczki, które zachwycają ze względu na architekturę. Zwiedzając imponujące budynki, można trafić też na kamienicę należącą do króla Polski Jana III Sobieskiego, która obecnie nazywana jest "włoskim podwórkiem".

Odwiedzając Lwów, warto także obejrzeć tzw. Kopalnię Kawy, która znajduje się w Pałacu Lubomirskich. Do najpopularniejszych zabytków należą oczywiście Cmentarz Łyczakowski, na którym pochowano wielu znanych Polaków, jak choćby Maria Konopnicka. Spacerując po najważniejszej alei miasta prospektu Svobody można dojść też do pomnika Mickiewicza. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Opera Lwowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. Dramatyczne wspomnienia gwiazdy "M jak miłość". Długo ukrywane szczegóły poruszyły fanów

Lwów to jednak nie tylko zabytki i pamiątki po żyjących tam Polakach. Będąc w tym pięknym mieście koniecznie trzeba spróbować lokalnej kuchni i przeżyć wieczór w jednej z najpopularniejszych restauracji - Baczewski. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przepięknej czeskiej Pradzde.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skazał piękną klacz na śmierć. Wolontariusze błagają o pomoc, zostały ostatnie godziny
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Na zdjęciu ukrywa się pies. 98% osób nie jest w stanie go znaleźć po 10 minutach, widzisz go?

Następny artykuł