Łukasz Szumowski kolejny raz zabrał głos w sprawie zasłaniania ust i nosa.Fot. flickr.com/ Kancelaria Premiera/ CC0

Ostre słowa ministra zdrowia na temat obostrzeń. Szykuje się wysyp mandatów

Łukasz Szumowski kolejny raz zabrał głos w sprawie maseczek. Minister zdrowia zaznaczył, że “nie ma żadnych przeciwwskazań” na tle zdrowotnym, które uniemożliwiałyby zasłanianie ust i nosa.

Łukasz Szumowski na antenie Polsatu stwierdził, że nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne, które uniemożliwiałyby respektowanie przepisów o zasłanianiu ust i nosa. Co więcej, dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego zaproponował alternatywę. Podzielił się również pewną anegdotą z przerwanego ostatnio urlopu.

Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego ranaZderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego ranaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski kolejny raz o maseczkach. Chorzy mają alternatywę

W ostatnim wydaniu “Gościa Wydarzeń” minister Łukasz Szumowski zaznaczał, że sytuacja wymaga od Polaków przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, a respektowanie przepisów jest bezwzględne dla każdego obywatela. Co więcej, szef resortu zdrowia stwierdził, że osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego mają możliwość realizacji reżimu sanitarnego.

- Należy zakładać maseczki, zasłaniać nos i usta. Trzeba wyraźnie podkreślić, że nie ma czegoś takiego, jak przeciwskazania medyczne do zasłaniania nosa i ust. Jeżeli ktoś ma ciężką niewydolność oddechową, to raczej zazwyczaj nie chodzi do sklepu i do autobusu, ale zawsze można założyć przyłbicę - mówił na antenie Polsatu Łukasz Szumowski.

Minister Łukasz Szumowski o urlopie. Pojawił się wątek przepisów

Na antenie Polsatu Łukasz Szumowski podkreślał, że lekceważenie przepisów musi spotkać się karą. Zdaniem ministra “nie ma wymówek”, a wszelkie przypadki łamania zasad reżimu sanitarnego powinny wiązać się z mandatami. Co więcej, podał również przykład ze swojego urlopu na Suwalszczyźnie, gdzie jedna z kobiet zapytana przez ministra o brak maseczki, miała odpowiedzieć, że nie stosuje się do rozporządzenia, bo “cierpi na klaustrofobię”.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2. Dali zakaz do końca wakacji, już przesądzone. Nie pojedziemy na urlop w kolejne miejsce
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

- Nie ma żadnej wymówki. Za to, że ktoś nie ma maseczki, albo przyłbicy w zamkniętym pomieszczeniu, powinien dostawać mandat [...] To nie jest widzimisię moje, rządu, sanepidu, czegokolwiek, tylko chcemy bezpiecznie pójść do sklepu - podkreślał Łukasz Szumowski w “Gościu Wydarzeń”.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?
  3. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł