Polska Łukasz Szymowski wakacjeScreen/TVP Info

Łukasz Szumowski powiedział o wakacjach. Polacy muszą być gotowi na zmiany

Łukasz Szumowski zabrał głos i wypowiedział się na temat nadchodzących wakacji. Ten sezon będzie inny niż wszystkie do tej pory. Polacy muszą się przygotować.

Łukasz Szumowski, sprawujący funkcję Ministra Zdrowia, w ostatnim czasie cały czas zaskakuje Polaków nowymi zmianami. Mają być one pomocne w zwalczaniu pandemii koronawirusa, jednocześnie jednak niepokoją mieszkańców. Wszyscy ze szczególną obawą zerkają w kierunku nadchodzących wakacji, podczas których każdy chciałby wypocząć i odetchnąć od codziennych problemów - zarówno tych zawodowych jak i związanych z pandemią. Szumowski w radiowej Jedynce zabrał głos ws. nadchodzącego sezonu urlopowego.

Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanieSzumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Łukasz Szumowski mówi o wakacjach

Minister Zdrowia został zapytany o spodziewaną liczbę przypadków zakażenia, która ostatecznie będzie odnotowana w naszym kraju. W tym przypadku polityk jednak nie podał konkretnych liczb, zachwalał natomiast izolację.

- Dzięki temu, że byliśmy w izolacji, trudnej, ale skutecznej, mamy nie kilkadziesiąt tysięcy, a kilka tysięcy osób chorych, z czego niewielka część wymaga pomocy w szpitalu. Jak będzie na jesieni - cytuje Szumowskiego WP.

Dalej przywołany został temat wakacji, który wszystkich niepokoi. Łukasz Szumowski stwierdził, że "o takich jak kiedyś trudno myśleć", co z pewnością zasmuci większość turystów, choć można się było tego spodziewać. Na szczęście dalsza część była bardziej optymistyczna - Minister Zdrowia podkreślił, że to wcale nie oznacza, że o urlopie można zapomnieć. Podkreślił jednocześnie, że będą organizowane, ale w reżimie sanitarnym aż do czasu stworzenia szczepionki i leków na koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
2. Do sądu wpłynął zaskakujący pozew przeciw Skarbowi Państwa. To jednak może być dopiero początek

Taka wypowiedź Ministra Zdrowia może dać turystom nadzieję na jakikolwiek urlop oraz możliwość odpoczynku od pracy zawodowej. Duża część Polaków bezustannie pracuje - zdalnie lub z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - wizja możliwych wakacji (nawet w reżimie sanitarnym) bez wątpienia wielu osobom poprawi humor, choć muszą być przygotowani na zmiany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szkoły zamknięte na dłużej. Zapadła ostateczna decyzja
  2. Labrador spotkał na swojej drodze psa Pluto. Właścicielka chwyciła za telefon
  3. Polskie ministerstwo wysłało śmigłowce. Tragiczna sytuacja w północnej części Polski
  4. Ogromne znalezisko na jednej z plaż. Nagrania trafiły do sieci, wywołują niepokój
  5. Łukasz Szumowski powiedział o wakacjach. Polacy muszą być gotowi na zmiany
  6. Tomasz Hajto w dużych tarapatach. Poważne zarzuty wobec byłego piłkarza

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł