Łukasz Szumowski łagodzenie obostrzeńScreen/youtube/TVP Info

Szumowski podał termin kolejnego znoszenia obostrzeń w Polsce. Chodzi m.in. o sprawę maseczek

Łukasz Szumowski podał termin kolejnego znoszenia obostrzeń w Polsce. Wielu się ucieszy, chodzi m.in. o noszenie maseczek i letnie kolonie.

Łukasz Szumowski we wtorek zdradził, kiedy dojdzie do kolejnego etapu znoszenia obostrzeń na trenie naszego kraju, które wprowadzone zostały ze względu na epidemię koronawirusa. Zgodnie z jego zapowiedzią, nastąpi to już niedługo, a dotyczyć to będzie m.in. łagodzenia obowiązku noszenia maseczek, otwierania uzdrowisk czy organizacji obozów oraz kolonii dla dzieci i młodzieży.

Szumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystówSzumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystówCzytaj dalej

Łukasz Szumowski zapowiada nowy etap łagodzenia obostrzeń

Jak podaje Gazeta Krakowska, nowy etap łagodzenia obostrzeń ma mieć miejsce już 1 czerwca. Jak stwierdził, już w ciągu najbliższych 2 tygodni ogłoszona zostać może decyzja ws. łagodzenia obowiązku noszenia maseczek w niektórych regionach Polski.

- Jeśli się okaże, że wskaźniki w województwach się utrzymują, być może regionalnie będziemy wydawali decyzje że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu maseczki będzie można zdjąć. W przestrzeni zamkniętej, w sklepach, w komunikacji maseczki oczywiście pozostaną - wyjasnił Szumowski.

Zabrał również głos ws. kolonii i obozów dla dzieci, potwierdzając termin, do którego ta kwestia powinna się wyjaśnić w pełni.

- Do połowy czerwca gotowe będą rekomendacje dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży. Jeśli reszta kraju podąży tą ścieżką jak te województwa, które teraz najlepiej funkcjonują w sensie epidemicznym, to nie wykluczam takiej możliwości - powiedział minister.

Dzisiaj grzeje: 1. Kiedy spotkamy się swobodnie w większej grupie znajomych? Padł jeden warunek
2. Policja ostrzega przed nową metodą oszustów. Ostatnio zyskuje ona mocno na popularności

Jak podaje Gazeta Krakowska, padł również temat uzdrowisk. Osoby, które wybierają się do sanatoriów, będą wcześniej badane.

- Od 1 czerwca będziemy testowali pod kątem koronawirusa osoby skierowane do uzdrowisk. Od 15 czerwca będziemy uruchamiali te uzdrowiska - mówił Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski był pewny swego, niestety, wszystko zaczyna się spełniać. Sytuacja jest bardzo poważna, głos w sprawie zabrała Komisja Europejska
  2. Twoje dziecko boi się zwierząt? Wiemy jak oswoić lęk
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Radosław Majdan został oskrażony o ukrywanie pedofila. Reakcja bramkarza była natychmiastowa, zapowiada poważne kroki

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł