Łukasz Szumowski mówił o luzowaniu obostrzeń.Fot. Flickr.com/Kancelaria Premiera/KPRM/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko

Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie maseczek. Minister zdrowia mówił o dwóch najważniejszych regulacjach, z czego jedna, zdaniem szefa resortu, powinna zostać na dłużej.

Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarzami Polsat News poruszył kwestię restrykcji sanitarnych. Pytany o potencjalne luzowanie obostrzeń, zaznaczył, że maseczki “powinny i będą” w konkretnym rodzaju miejsc.

6-latek został zaatakowany, turyści walczyli o jego życie. Tragedia na wakacjach za granicą6-latek został zaatakowany, turyści walczyli o jego życie. Tragedia na wakacjach za granicąCzytaj dalej

Łukasz Szumowski o przepisach sanitarnych

W rozmowie z Polsat News, na którą powołuje się m.in. Interia, Łukasz Szumowski był pytany o potencjalne luzowanie obostrzeń sanitarnych. Zdaniem ministra zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego, obecnie obowiązujące zasady powinny nadal być respektowane. W kontekście sztandarowej reguły zachowywania dystansu społecznego podał nawet konkretny odstęp. Wspominał również o roli maseczek.

- Jeżeli nie możemy go utrzymać [dystansu], a są takie sytuacje - jesteśmy w komunikacji, jesteśmy gdzieś, gdzie jest większa grupa ludzi - to albo dystans 1,5 metra, albo maseczka, najlepiej obie te rzeczy - mówił na antenie Polsat News Łukasz Szumowski.

Czy Łukasz Szumowski utrzyma maseczki?

Co ważne, Łukasz Szumowski w sposób konkretny odniósł się do domysłów o ewentualne plany rządu wobec luzowania obostrzeń. Jest duża szansa, że obowiązek zasłaniania ust i nosa pozostanie. Apelował również o zaszczepienie się na grypę w perspektywie sezonu jesiennego, a w sytuacji pojawienia się skutecznego środka na COVID-19 - przyjęcie także takich środków. Obecnie priorytetem rządu będzie najpewniej dystrybucja bonu turystycznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilnie zamykają dwa kąpieliska nad polskim morzem. Co się stało?
2. Na początek rozdadzą 25 milionów złotych. Powstaje nowy fundusz pomocowy

- Nie za bardzo jest już co luzować [...] Maseczki myślę, że zostaną w przestrzeni zamkniętej. Powinny być i będą w transporcie publicznym - deklarował w rozmowie z Polsat News minister Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Żyła idzie na wojnę z byłą żoną. Ujawnił porażające zdjęcia, Justyna Żyła miała grozić śmiercią
  2. Kościół stwierdził nieważność małżeństwa Jacka Kurskiego po 20 latach. Zaskakujące doniesienia
  3. Właściciel pumy stanął przed kamerami. Aż trudno powstrzymać łzy
  4. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko
  5. Zagrożone urlopy w Karpaczu. Już za kilka dni się zacznie
  6. Dziecko spotkało w łóżku husky'ego. Zachowanie czworonoga rozkłada na łopatki

Źródło: Interia/ Polsat News

Następny artykuł