Łukasz Szumowski przerwał milczenieFot. Flickr.com Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski przerwał milczenie. Niewiarygodne słowa, Polacy mogą być wściekli

Łukasz Szumowski wreszcie znów pojawił się w mediach. Były minister zdrowia przerwał milczenie i wypowiedział zaskakujące słowa. Stanowisko Szumowskiego może zdenerwować wielu Polaków. Takiego wyjaśnienia mogli się nie spodziewać. Kardiolog jednak nie zamierza zmienić zdania i twardo odrzuca wszelkie zarzuty.

Łukasz Szumowski po rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia postanowił odpocząć od mediów i problemów związanych z zarządzaniem resortem w dobie pandemii koronawirusa. Kardiolog na jakiś czas zniknął, by cieszyć się urlopem, chociaż jego odejście wywołało duże kontrowersje. Dodatkowe emocje pojawiły się po tym, jak opublikowano zdjęcia z jego wakacji.

Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedziećOd dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedziećCzytaj dalej

Okazało się, że Łukasz Szumowski wyjechał na urlop do Hiszpanii. Gdy ta informacja dotarła do mediów, wielu Polaków było niezadowolonych. Szczególnie skrajne emocje wywołał fakt, że w czasie koronawirusa, gdy rząd odradzał podróże za granicę, były minister zdrowia wybrał się do kraju, w którym przypadków SARS-CoV-2 jest coraz więcej. Wreszcie sam Szumowski odniósł się do tej burzy.

Łukasz Szumowski o swoim urlopie

Łukasz Szumowski wreszcie skomentował burzę medialną wokół jego urlopu, który spędził na jachcie. Były minister zdrowia w rozmowie w Porannej rozmowie w RMF FM wypowiedział zaskakujące słowa. Kardiolog uważa, że jego wakacje nie miały nic wspólnego z luksusem i prawie nie opuszczał łodzi.

- To nawet nie Hiszpania. Spędziłem na morzu ok. 10 dni z jedną osobą - słowa Szumowskiego cytuje RMF FM.

- Spędziliśmy ponad 100 godzin, żeglując. Na ląd zeszliśmy tylko raz - i to na wysepkę, z tego, co wiem, nie było ani jednego przypadku koronawirusa. Byliśmy we dwóch, więc było bezpiecznie - dodaje minister.

Chociaż Łukasz Szumowski uważa, że nie zrobił nic złego i jego zachowanie nie było przejawem hipokryzji, mnóstwo Polaków nadal może czuć złość. Podczas gdy minister pływał jachtem za granicą, miliony obywateli bało się wyjeżdżać z kraju z powodu pandemii koronawirusa, co też zresztą rekomendowało Ministerstwo Zdrowia. Szumowski dodał również, że chociaż nie udało mu się odpocząć od osób robiących zdjęcia, które później pojawiły się w tabloidach, wakacje uważa za udane.

Dzisiaj grzeje: 1. Znoszą zakaz dla Polaków. Jest potwierdzenie, w końcu
2. Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonych

Łukasz Szumowski opowiedział też o swoich planach na przyszłość. Ma zamiar dokończyć kadencję jako poseł, następnie wrócić do pracy w klinice. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pomarańczowej liście, którą opublikował polski rząd.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psychotest: Zwierzę, które pierwsze zobaczysz na obrazku zdradzi, czym przejmujesz się w życiu najbardziej. Czas poznać prawdę
  2. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Shiba inu zażądał pieszczot w przesłodki sposób. Właściciel nie miał serca odmówić

Źródło: RMF24

Następny artykuł