łukasz szumowski wakacjeANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Szumowski mówi o kwarantannie dla Polaków. Dobitne słowa

Łukasz Szumowski zabrał głos ws. obowiązkowej kwarantanny dla Polaków po przyjeździe z wakacji. Dobitnie wyjaśnił, co w tym momencie analizuje polski rząd.

Łukasz Szumowski wziął udział w rozmowie z Michałem Dobrołowiczem, dziennikarzem RMF FM. Został zapytany o kwestię kwarantanny dla Polaków, którzy wracają z zagranicznych wakacji. To temat, który spędza sen z powiek wielu turystów, zwłaszcza teraz, w okresie wakacyjnym. Minister Zdrowia dobitnie przedstawił działania rządu oraz to, co teraz jest analizowane.

Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatycznaWprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatycznaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski o kwarantannie dla Polaków

Jak na razie nie została podjęta żadna, oficjalna decyzja ws. obowiązkowej kwarantanny dla Polaków wracających z zagranicznych wakacji. Mimo to wielu turystów obawia się, że wkrótce takie rozwiązanie zacznie w naszym kraju obowiązywać. O to, czy rzeczywiście istnieje taka możliwość, RMF FM zapytało Łukasza Szumowskiego.

- Nie rekomendujemy w tej chwili wyjazdów do poszczególnych krajów, tę listę przedstawia MSZ. Analizujemy różne działania, choćby jak te, które wdrażają Niemcy, czyli obowiązkowe testy po przyjeździe, do kwarantanny włącznie - stwierdził dobitnie polityk.

W dalszej części dodał, że obserwowane w tym momencie są osoby, które wracają z zagranicy i okazuje się, że są zakażone koronawirusem. Na szczęście w tej kwestii jest dobra wiadomość.

- Na razie ta liczba jest niewielka, ale tak naprawdę większość osób wyjechała na przełomie miesiąca - stwierdził minister zdrowia dla RMF FM.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Polityk podkreślił również, że w wielu regionach kraju sytuacja jest bardzo dobra i przypadków zakażeń jest niewiele. Przywołał tu szczególnie turystyczne województwa: zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie czy podlaskie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Piotr Żyła odniósł się do wiadomości o swoim romansie. Zadrwił z Justyny Żyły i mediów, ale wszyscy mówią o jednym (FOTO)
  3. Mąż Magdaleny Ogórek został oskarżony. Szykuje się gigantyczny skandal
  4. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję
  5. Poważne kłopoty Międzyzdrojów. "Nie możemy dać sobie rady"
  6. Oburzające zachowanie polskich turystów w samolocie. Ręce opadają
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: RMF FM

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł