Loty jednak do Chorwacji i Francji?Fot. pixabay/valentinhintikka

Z ostatniej chwili. Poważne zmiany na liście krajów z zakazem lotów do Polski

Loty poza granice Polski doczekały się kolejnych zmian. Rząd w Warszawie prawdopodobnie zmodyfikował listę państw, do których turyści znad Wisły nie będą w stanie dostać się połączeniami bezpośrednimi. Do oficjalnego potwierdzenia spisu ze strony gabinetu Mateusza Morawieckiego najprawdopodobniej już dzisiaj (poniedziałek, 31 sierpnia).

Loty regulowane przez rozporządzenie Rady Ministrów staną się przedmiotem komunikatów rządu podczas potencjalnych konferencji w sprawie zmian w spisie. Według nieoficjalnych doniesień RMF24, z listy wykreślono dwa kierunki.

Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcieZatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcieCzytaj dalej

Loty jednak z południem i zachodem?

Jak podają dziennikarze RMF24, rząd Mateusza Morawieckiego prawdopodobnie zadecydował o wykreśleniu dwóch państw z “listy zakazu”. Tym samym, loty do Chorwacji i Francji nie byłyby zawieszone z dniem 2 września. Co więcej, z nieoficjalnych ustaleń redakcji wynika, że również połączenia czarterowe mogą doczekać się sporych zmian.

Według wstępnych ustaleń RMF24, loty czarterowe, które zostały wynajęte przed 1 września, zostaną zrealizowane niezależnie od kierunku planowanego rejsu. Potencjalne zmiany w przypadku Francji i Chorwacji z kolei, mają być zależne od lokalnej sytuacji epidemiologicznej.

RMF24: Loty z ewentualnymi zmianami co dwa tygodnie

Jak podaje redakcja RMF24, loty do takich państw jak Chorwacja, czy Francja (oraz innych, które potencjalnie mogą być przywrócone do ruchu), będą regulowane co dwa tygodnie. Przez 14 dni rząd ma obserwować sytuację epidemiologiczną w poszczególnych krajach, a potencjalny spadek zachorowań, może przełożyć się na przywrócenie ruchu międzynarodowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawda wyszła na jaw dopiero po rozpoczęciu roku. Nauczycielka zarażona koronawirusem
2. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego mocno zagrożona? Sondaż IBRIS nie pozostawia złudzeń, nie jest dobrze
3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami

Co ciekawe, RMF24 podaje również potencjalny spis wyjątków od reguły wyłączenia danego państwa z ruchu międzynarodowego. Tym samym, tzw. loty na zlecenie ze zgodą szefa Rady Ministrów mogłyby się odbywać na dotychczasowych zasadach. Ponadto, z rozporządzenia wyłączone są rejsy wojskowe.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krowa tonęła we łzach. Myślała, że jedzie na rzeź, niespodziewanie kierowca ciężarówki obrał inny kurs
  2. Powrót do szkół. W Polsce zamknięto już kilka placówek, ważna informacja dla rodziców
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Nastolatek, który uciekł z poprawczaka wyrzucił psa przez okno. Powody porażają

Źródło: RMF24

Następny artykuł