loty będą zakazane z kolejnych krajów

Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznego

Loty do Polski są ograniczone przepisami, które kontrolują migracje ludności z terenów o większej liczbie przypadków zachorowań na covid. Już jutro zacznie obowiązywać nowa lista państw, z których samoloty nie będą mogły u nas lądować.

Loty pomiędzy europejskimi krajami w większości przypadków nie są ograniczone. Polska pozwala na lądowanie samolotom z krajów Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy. Wcześniej loty zostały zawieszone m.in. z Hiszpanią, Francją czy Rumunią.

Mamy potwierdzenie. Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków od 5 października, przykre informacjeMamy potwierdzenie. Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków od 5 października, przykre informacjeCzytaj dalej

Loty będą niemożliwe

Od 30 września zacznie obowiązywać nowa lista państw, których obywatele nie będą mogli dostać się do Polski drogą lotniczą. Również Polacy, którzy postanowili spędzić wakacje w jednym z nich, będą mieli utrudniony powrót. Nie obędzie się bez przesiadek. Lotniska, z których samoloty nie wystartują do naszego kraju, znajdują się na terytorium państw:

Belize; Bośni i Hercegowiny; Czarnogóry; Federacyjnej Republiki Brazylii; Królestwa Bahrajnu; Izraela; Kataru; Kuwejtu; Libii; Zjednoczonych Emiratów Arabskich; Republiki Argentyńskiej; Republiki Chile; Republiki Ekwadoru; Republiki Indii; Republiki Iraku; Republiki Kolumbii; Republiki Kostaryki; Republiki Libańskiej; Republiki Macedonii Północnej; Republiki Malediwów; Republiki Mołdawii; Republiki Panamy; Republiki Paragwaju; Republiki Peru; Republiki Trynidadu i Tobago; Republiki Zielonego Przylądka; Stanów Zjednoczonych Ameryki; Sułtanatu Omanu; Wspólnoty Bahamów.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków. Właśnie napłynęły informacje z dwóch krajów
2. Fatalne wieści, z naszych portfeli znikną niemałe pieniądze. Lista podwyżek cen i opłat załamuje
3. Żarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznych

Przypominamy, że kryterium kwalifikujące dany kraj do wpisania na listę jest oparte o liczbę zachorowań na covid. Jeśli przez 2 tygodnie liczba przypadków będzie wyższa niż 90 osób na 100 tys. mieszkańców, to obszar uważa się za niebezpieczny z punktu widzenia zdrowotnego. Obecna lista obowiązuje od 30 września do 13 października.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Nowym Sączu. Martwe zwierzęta w sklepie zoologicznym, trzymano je w strasznych warunkach
  2. W TVP gwiazda disco polo w roli naukowca. Absurd przekroczył wszelkie granice
  3. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  4. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje
  5. Zbliża się premiera prawdziwego hitu na Netflixie. Każdy amator podróży musi go obejrzeć
  6. Szczeniak patrzył na śpiące spokojnie niemowlę. W pewnym momencie nie wytrzymał

Źródło: RMF 24

Następny artykuł