loty nowa wiadomośćFot. pixabay.com Lars_Nissen

Decyzja podjęta. Linie lotnicze się cieszą. Pasażerowie niekoniecznie

Loty będą mogły zostać wznowione jeszcze w tym roku. Niedawno przekazano wiadomość, która z pewnością ucieszy przewoźników. Jednak pasażerowie mogą nie być zachwyceni tą decyzją. Informacje potwierdziła międzynarodowa agencja. Zawieszone loty mogą wrócić już niedługo. Nadal nie wiadomo jednak, jak zareagują klienci.

Loty samolotami Boeing 737 MAX będą mogły niedługo wrócić do użytkowania. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) z siedzibą w Koloni, być może maszyny znów będą dostępne dla linii lotniczych jeszcze w tym roku. Choć przewoźnicy niewątpliwie mają powód do radości, reakcja pasażerów wciąż pozostaje zagadką.

Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznegoJuż od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznegoCzytaj dalej

Od marca 2019 roku loty samolotami Boeing 737 MAX zostały wstrzymane. Z eksploatacji wycofano wszystkie modele maszyn na całym świecie, co było ogromną klęską. Okazało się, że bezpieczeństwu pasażerów mogło zagrażać oprogramowanie zainstalowane w tych samolotach. Niestety w zeszłym roku doszło do dwóch katastrof z udziałem Boeing 737 MAX. W marcu Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego zawiesiła loty.

Loty Boeing 737 MAX zakończyły się katastrofami. Maszyny mogą wrócić jeszcze w tym roku.

Loty w październiku 2018 roku oraz marcu 2019 roku skończyły się katastrofami, w których łącznie zginęło 364 osób. Zgodnie z ekspertyzami zarówno tragedia w Indonezji, jak i Etiopii najprawdopodobniej spowodowana była oprogramowaniem kontrolującym MCAS, które automatycznie zapobiega przeciągnięciu. Teraz wszystko wskazuje na to, że poprawki dobiegają końca i samoloty będą mogły wrócić do funkcjonowania.

– Po raz pierwszy od półtora roku mogę powiedzieć, że zbliża się koniec praca nad MAX-em – słowa Patricka Kya dyrektora europejskiego organu nadzoru bezpieczeństwa lotniczego cytuje portal Tanie Loty.

– EASA najpewniej zniesie zakaz lotów „niedługo” po amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), prawdopodobnie w listopadzie, ale otrzymanie krajowych zezwoleń potrzebnych poszczególnym liniom lotniczym do wznowienia lotów w Europie może potrwać dłużej – dodaje dyrektor.

Dzisiaj grzeje: 1. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy
2. Sikorski nie zapłaci ani grosza, powołał się na "klauzulę sumienia". Oberwało się TVP, Kurski nie będzie zadowolony
3. Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicę

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami zakładano loty tymi maszynami już w pierwszym kwartale 2020 roku. Nie uzyskano jednak pozwolenia na kursy w obrębie Unii Europejskiej. Samoloty muszą otrzymać nowy certyfikat. Wciąż zachodzi jednak duża obawa, że znaczna część pasażerów straciła na dobre zaufanie do Boeing 737 MAX i nie będzie chciała z nich korzystać. W innym z nasze artykułów pisaliśmy również o przykrej decyzji popularnego przewoźnika WizzAir.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieje się w Lidlu. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Klienci wynoszą pełne koszyki
  2. Uwaga na oszustów, pieniądze znikają z kont. Klienci banku PKO BP są zagrożeni
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Zobaczyła kota z kolorowymi łapkami. Nie czekała, natychmiast zawiadomiła policję

Źródło: tanie-loty.com

Następny artykuł