Loty odwołują kolejną usługęfot. pxhere/ publiczna biblioteka

Linie lotnicze zawieszają kolejne usługi. Pasażerowie nie będą zadowoleni

Loty międzynarodowe i krajowe zostały zawieszone w połowie marca. Dziś pasażerowie mogą podróżować do wielu krajów, lecz na pokładzie samolotów wiele się zmieni. Linie lotnicze odwołują kolejne usługi.

Loty w wyniku pandemii koronawirusa były zawieszone od połowy marca. Linie lotnicze wprowadzały różne strategie, które rekompensowały pasażerom odwołane loty. Po kilkunastu tygodniach loty znów są możliwe, lecz aby dbać o bezpieczeństwo pasażerów, linie lotnicze wprowadzają nowe rozwiązania, które mają zapobiec szczerzeniu się wirusa. A co więcej, nowa strategia obejmuje sytuację finansową przewoźników.

Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osóbPilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osóbCzytaj dalej

Linie lotnicze wprowadzają nową strategię

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa wygenerowała bardzo duże straty w branży turystycznej. Zamknięte hotele, restauracje, odwołane loty i wycieczki z dnia na dzień pogrążały całą branże. W marcu na horyzoncie nie było widać żadnej nadziei, że pandemia szybko się skończy, a lockdown zostanie przerwany. Dziś sytuacja wraca dzień po dniu do „normalności”, lecz chętnych na podróże wciąż nie ma aż tak dużo, aby sytuacja w branży się poprawiła.
W momencie przywrócenia lotów międzynarodowych linie lotnicze oświadczyły, że rezygnują z wydawania posiłków na pokładzie. Mimo wysokich zysków z świadczenia usługi gastronomicznej na pokładzie, właściciele linii lotniczych postawili na zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i pracowników. Jak wynika z najnowszych informacji, kilka linii lotniczych podjęły decyzje o wdrożeniu nowej strategii, która ma przynieść większe zyski ze sprzedaży biletów lotniczych.

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja

Linie lotnicze usuwają kolejną usługę

Jak podaje portal WP, kilka linii lotniczych zdecydowało się zawiesić kolejną usługę. Mianowicie chodzi o uziemienie dużych samolotów, tj. Airbus A380. Linie lotnicze stawiają na mniejsze samoloty, w których mieści się tylko klasa ekonomiczna. Niestety pasażerowie, którzy wybierali do tej pory podróż pierwszą klasą, będą musieli przyzwyczaić się do nowych standardów. Inwestycja tylko w klasę ekonomiczną sprawi, że dla linii lotniczych taka podróż będzie bardziej ekologiczna i ekonomiczna, a tym samym zysk ze sprzedaży biletów będzie większy. Na ten moment kilka linii lotniczych poinformowało pasażerów o czasowym zawieszeniu biznes klasy. Zrobiła tak m.in. Lufthansa i Singapore Airlines.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: WP

Następny artykuł