loty do GrecjiPixabay.com Free-Photos

Są nowe ograniczenia. Polaków czekają utrudnienia w ulubionym kurorcie. Duże zmiany za granicą

Loty na południe Europy we wrześniu nadal są popularne. Niestety lubiany przez Polaków kraj wprowadził nowe ograniczenia. Turyści mogą się zdziwić, lecz nie ma powodów do obaw. Na razie zostaniemy przyjęci.

Loty do Grecji są wykonywane z wielu polskich lotnisk, więc bez problemu możemy się tam dostać. Turyści, którzy zaplanowali urlop w tym kraju, powinni zapoznać się ze zmianami, jakie zostały wprowadzone 26 września w związku z rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem. Władze próbują ograniczyć transmisję patogenu, zanim będzie za późno.

Joanna Opozda zakasowała wszystkie inne celebrytki. Zdjęcie z Grecji zapiera dech, wygląda jak AfrodytaJoanna Opozda zakasowała wszystkie inne celebrytki. Zdjęcie z Grecji zapiera dech, wygląda jak AfrodytaCzytaj dalej

Loty do Grecji nie zostały wstrzymane, lecz turyści muszą dostosować się do zmian

W miejscach, gdzie występuje najwięcej przypadków zachorowań na covid, będą obowiązywały nowe zasady. Jak zapowiedział wiceminister ds. sytuacji nadzwyczajnych Nikos Hardalias, od soboty 26 października kioski, minimarkety i sklepy z winami będą zamknięte od północy do 5 rano. Nakazem zostały objęte obiekty w takich regionach, jak aglomeracja Aten czy wyspy Lesbos i Mykonos.

Grecy są przyzwyczajeni do imprezowania nawet przez całą noc. Turystom udziela się ich radość i swoboda, więc też chętnie korzystają z całodobowych sklepów oferujących alkohol. Władze postanowiły ograniczyć sprzedaż w nocy, by bawiący się na ulicach ludzie nie zapominali o zachowywaniu odpowiedniego dystansu społecznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Żywioł był bezlitosny, uderzył z pełną mocą. Gigantyczne zniszczenia i ranni, dramatyczne informacje za granicy
2. Fatalne wieści, zmiany uderzą głównie w emerytów. Prawie wszyscy zapłacimy niemałe pieniądze
3. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał pilny, pomarańczowy alarm dla części Polaków, fatalne wieści dla osób wracających z weekendu

Zmiany nie obejmą jednak stacji benzynowych i aptek, które mogą być czynne całą dobę. Na razie wyznaczono datę zakończenia ograniczeń na 4 października, lecz w razie potrzeby może zostać przesunięta. W poprzednim tygodniu ograniczono liczbę osób, które mogą się gromadzić w miejscach publicznych do 9. W Atenach zawieszono koncerty zarówno te pod dachem, jak i na świeżym powietrzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Shiba inu zawsze uśmiecha się do zdjęć. Ma zaskakujący powód do radości
  2. Dlaczego warto mieć wagę elektroniczną? Biedronka oszukała klientów, wszystko nagrali i ujawnili
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Lojalny pies nie potrafił powstrzymać łez. Do ostatniej chwili nie wierzył w straszną prawdę o swoim właścicielu

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł