Loty międzynarodowe w Gruzji wstrzymanePixabay.com/ty_yang

Turyści muszą odłożyć wczasy na później. Uwielbiany kraj przedłuża zakaz lotów

Loty międzynarodowe zakazane do końca lipca. Powodem wzrost liczby zachorowań na COVID-19. To jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Na razie będą musieli odwołać swoje plany.

Loty międzynarodowe zostały wstrzymane. Taką decyzję podjęły władze Gruzji. Wcześniej zapowiadano, że granice kraju otworzą się 1 lipca. Niestety, coraz większa liczba osób chorych na COVID-19 sprawiła, że decyzja to musiała zostać wstrzymana. To złe wieści dla polskich turystów. Gruzja to w ostatnich latach modny kierunek podróży.

Są ofiary i ranni, część miasta zamknięta, 20 radiowozów na miejscu. Porażające wiadomości docierają z Wielkiej BrytaniiSą ofiary i ranni, część miasta zamknięta, 20 radiowozów na miejscu. Porażające wiadomości docierają z Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

Loty za granicę wstrzymane

Linie lotnicze zdążyły już sprzedać część biletów na podróże do Gruzji. Można było tam polecieć między innymi z Polski. WizzAir oferował połączenia z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Również LOT miał przygotowaną specjalną wakacyjną ofertę. Osoby, które zdecydowały się na taki wypoczynek, będą musiały zmienić swoje plany.

Według informacji podanych przez Gruzińską Agencję Lotnictwa Cywilnego, loty międzynarodowe zostaną wstrzymane co najmniej do 31 lipca. Oznacza to, że możliwą datą otwarcia granic, jest 1 sierpnia. Wszystko jednak zależy od sytuacji epidemicznej w kraju.

- Decyzja o wznowieniu regularnego ruchu lotniczego zostanie podjęta na podstawie sytuacji epidemicznej na świecie i w Gruzji – czytamy w komunikacie wcześniej wspomnianej agencji.

Dzisiaj grzeje: 1. Zamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadła
2. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni. Lidl wprowadza hitowe produkty na Dzień Psa

Gruzja jest jednym z tych krajów, które miały najmniej przypadków zarażenia koronawiruse. Liczba potwierdzonych przypadków nie przekroczyła 1000 osób. To wynik szybko wprowadzonych restrykcji. W kraju z powodu koronawirusa zmarło 14 osób. Niektóre państwa przyjmują już zagranicznych turystów. Okazuje się, że sytuacja jest trudna do opanowania. Pisaliśmy o tym na przykład tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. Media ostrzegają, Polacy z ograniczonym dostępem do gotówki. Lepiej się przygotować na czarną godzinę
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł