loty międzynarodoweFot. unsplash.com/@oskark

Jest plan na wznowienie lotów z Polski. Padły konkretne terminy

Loty pasażerskie zapowiedział już polski przewoźnik, chociaż początkowo oferta będzie znacznie ograniczona. Na połączenia międzynarodowe przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale pierwsze kierunki zostaną otwarte na początku wakacji.

Loty wewnątrzkrajowe zaoferowały Polskie Linie Lotnicze LOT już od czerwca, a kolejnym krokiem będzie stopniowe wprowadzanie zagranicznych kierunków. Możliwe, że już w połowie czerwca będziemy mogli wyruszyć za granicę samolotem, lecz bardziej prawdopodobnym terminem jest lipiec. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej i decyzji polskiego rządu.

Kolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówKolejne ograniczenie w Polsce zniesione. Zaskakująca decyzja i ogromna ulga wielu PolakówCzytaj dalej

Loty w obrębie Europy

Urząd Lotnictwa Cywilnego opracował plan, z którego wynika, że na początku wznowienia lotów międzynarodowych zablokowane będą kierunki do Europy południowo-zachodniej oraz do Wielkiej Brytanii. W tych krajach nadal występuje duże ryzyko zakażenia, więc należy się wstrzymać od wszelkich kontaktów. Na liście krajów, które jako pierwsze będą dostępne drogą lotniczą, są Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Bułgaria, Rumunia i Chorwacja.

Do 23 maja obowiązuje zakaz wykonywania lotów z i do Polski, a do 12 czerwca występują ograniczenia w przekraczaniu granicy. Do tego czasu nie można będzie swobodnie wyjeżdżać, a po powrocie obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Dalsze losy naszych podróży zależą od rządu, który obserwuje sytuację epidemiczną w kraju i za granicą. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już na początku wakacji będziemy mogli polecieć do wybranych krajów Europy.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Magdalena Ogórek zabrała głos w sprawie swojej wypłaty. Przy okazji uderzyła w jednego z kandydatów

Szczególne zasady bezpieczeństwa

Warunkiem wykonywania lotów jest stosowanie się do zasad podanych przez Komisję Europejską, a każdy kraj może wprowadzić dodatkowe restrykcje. Jedną z najważniejszych zasad będzie regularne dezynfekowanie samolotów i utrzymywanie dystansu pomiędzy pasażerami. Na lotniskach pojawią się kontrole temperatury ciała, a wpuszczani będą tylko pasażerowie z ważnym biletem. Osoby postronne będą musiały pożegnać się przed budynkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna W. cierpiała na poważną chorobę? Słowa lekarza mogą rzucić nowe światło na sprawę mamy Madzi
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Ronaldo pogrążony w żałobie. Nie żyje wybitny trener, który stworzył legendę. Poruszające słowa napastnika

Źródło: Fly 4 free

Następny artykuł