Loty wracają po długiej przerwieWikipedia.org/ Adrian Pingstone/

Polacy muszą się przygotować. Wielkie zmiany w lotach po Polsce, trzeba znać szczegóły

Loty można już rezerwować. Polskie Linie Lotnicze LOT wracają po przerwie wynikającej z pandemii koronawirusa. Już w najbliższych tygodniach będzie można skorzystać z rejsu lotniczego. Gdzie będzie można polecieć?

Loty wracają po długiej przerwie. Pandemia koronawiursa wstrzymała ruch lotniczy prawie na całym świecie. Jednak coraz więcej krajów, w tym Polska, zaczyna luzowanie narzuconych dla bezpieczeństwa restrykcji. Oznacza to, że niedługo samoloty znów wzbiją się na niebo. Polskie Linie Lotnicze LOT przygotowały już oferty rejsów. Nie wszędzie jednak uda się polecieć.

Tragiczna wiadomość z południa Polski. Znaleziono ciało kobietyTragiczna wiadomość z południa Polski. Znaleziono ciało kobietyCzytaj dalej

Loty wracają po restrykcjach

Wczoraj poinformowano o przedłużeniu zamknięcia polskich granic do 14 czerwca. Oznacza to, że do tego czasu zabroniony będzie ruch międzynarodowy. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj. Pomimo tego, samoloty LOT-u wystartują już 1 czerwca. Z usług tych linii lotniczych będzie można skorzystać w celach podróżowania po Polsce.

Przewoźnik informuje, że dziennie zostanie wykonane 30 rejsów. Latać będzie można pomiędzy takimi miastami jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Rzeszów, Szczecin oraz Zielona Góra. Na nowe połączenia należy czekać. O przyszłych ofertach firma będzie informowała z wyprzedzeniem.

Ile zapłacimy za przelot?

LOT zapowiada atrakcyjne oferty dla klientów. Z usług linii, będzie można skożystać począwszy od 99 złotych za lot w jedną stronę. Na dobre ceny mogą liczyć także osoby, które miały zarezerwowany bilet na lot w okresie od marca do czerwca. Będą oni mogli bezpłatnie wymienić bilet na inny termin. Warunkiem jest taki sam kierunek lotu. Co więcej, pasażerowie którzy skorzystają z tej opcji, dostaną specjalny kupon rabatowy. Za następny lot zapłacą 30% mniej.

Jeśli ktoś posiada ważny bilet, który nie został zrealizowany, będzie mógł zmienić cel podróży. Sama zmiana będzie darmowa, ale trzeba się liczyć z możliwymi dopłatami, jeśli bilet na nowy rejs będzie droższy. Jednak LOT zapowiada, że pokryje do 200 złotych ewentualnej dopłaty.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu
2. Kultowy produkt z PRL wróci na sklepowe półki w zupełnie nowym stylu. Fani nie mogą się już doczekać

Nowe zasady na lotniskach

W związku z pandemią koronawirusa trzeba spodziewać się zmian na lotniskach. Według informacji RMF FM każdej osobie będzie mierzona temperatura. Oznacza to, że nie będzie można wejść na pokład w razie wystąpienia gorączki. Odprawy będą realizowane jedynie w automatach lub przez internet. Pracownicy oraz pasażerowie będą musieli mieć założone maseczki przez całą podróż. Zostanie też ograniczona ilość posiłków w trakcie rejsów. Polskie Linie Lotnicze LOT informują, że wszystkie pokłady samolotów będą na bieżąco dezynfekowane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: SpidersWeb

Następny artykuł