Loty wstrzymane do wielu państw.wikipedia/ biblioteka publiczna

Rząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotować

Loty do wielu krajów zostały wstrzymane w wyniku pandemii koronwirusa. Co jakiś czas lista jest aktualizowana i pojawiają się na niej nowe państwa. Jak będzie tym razem?

Loty do niektórych państw są nadal wstrzymane. Obecnie obowiązująca lista państw z zakazem podróżowania została opublikowana 15 sierpnia i obejmuje 44 kraje. Jak już wiadomo, lista ma się zmienić. Tysiące Polaków z niecierpliwością przyglądają się sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie i drąż z niepokojem o dalszą sytuację.

Władze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuWładze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuCzytaj dalej

Nowa lista z zakazem podróżowania

Jak podaje TVN24, wiceminister infrastruktury Marcin Horała przekazał, że już w tym tygodniu, podczas konferencji prasowej ma zostać przedstawiona lista państw z zakazem lotów. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że ma zostać wpisaną na nią 31 państw, w tym Francja. We Francji tylko ostatniej doby wykryto blisko 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Prawdopodobnie z listy mają zniknąć takie państwa jak: Albania, Malta, Rumunia oraz Indie. Ale wiceminister nie mógł potwierdzić tych informacji oficjalnie.

- Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej - powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała w TVN24.

Nowe rozporządzenie o zakazie lotów prawdopobnie wejdzie w życie 16 września i będzie obowiązywała przez kolejne dwa tygodnie. Lista cały czas jest modyfikowana.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia w Chorwacji. 28-letnia Joanna nie żyje
2. Rząd po cichu przepycha zmiany, które dotkną 1,5 mln Polek i Polaków. Mniejsze pensje na rękę mają zaowocować wyższymi emeryturami

Podróżowanie w cieniu koronawirusa

Zgodnie z wiadomościami, które przekazał wiceminister infrastruktury Marcin Horała dla TVN24, wiemy, że nowa lista państw z zakazem lotów cały czas jest zmieniania. Tworzona jest na podstawie rekomendacje Ministra Zdrowia. Wszystkie kraje brane są pod lupę i analizowany jest wskaźnik średniej czternastodniowej liczby potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców. Oficjalne dane są podawane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz liczbą i jakością testów realizowanych w innych państwach. Dla porównania, w tym momencie wskaźnik ten wynosi we Francji 135,1, w Hiszpanii 263,2, na Malcie 74,6 a w Polsce 21,4.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka ważyła ponad 22 kilogramy. Przeszła niesamowitą metamorfozę dzięki ludziom o dobrych sercach
  2. Wielka strata dla całego świata. Nie żyje Bill Gates Senior
  3. Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plaży
  4. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie inaczej, znamy szczegóły
  5. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  6. Poprosiła przechodnia o pieniądze, usłyszała odmowę. Finał historii zaskakuje

Źródło: WP/TVN24, natemat.pl

Następny artykuł