Loty. Nowe zasady zakazówPixabay/icsilviu/zdjęcie poglądowe

Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie inaczej, znamy szczegóły

Loty do niektórych państw są zakazane z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. Wkrótce lista miała zostać zaktualizowana. Zapowiadano, że znajdzie się na niej 31 nowych krajów. Pojawił się jednak dokument, w którym nie ma mowy o żadnym państwie.

Loty są cały czas kontrolowane z powodu sytuacji epidemiologicznej. Co jakiś czas aktualizowana jest lista państw, do których loty są wstrzymane. Teraz miało pojawić się 31 nowych pozycji. Jest jednak dokument, który podaje nowe zasady. Nie ma tam ani jednego kraju.

Rząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotowaćRząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Zakazane loty. Nowe reguły

Na stronie głównej Biuletynu Informacji Publicznej pojawiło się rozporządzenie, które prawdopodobnie wejdzie w życie 16 września. Wbrew spekulacji, nie ma w nim państw, do których loty mają zostać zakazane. Jeszcze niedawno zapowiadał to wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Dokument pokazuje jednak nową formułę. Na czym polega?

Zakaz lotów ma obejmować kraje, w których współczynnik liczby zachorowań na koronawirusa nie przekroczy 90 na 100 tysięcy mieszkańców. Brane pod uwagę będą statystyki z ostatnich 14 dni. Warto zauważyć, że do tej pory na liście pojawiały się państwa, gdzie współczynnik przekraczał 60, czyli o 30 mniej.

- Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 osób co do zasady przekracza 90, w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób - można przeczytać w projekcie.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie jeszcze trudniej, znamy szczegóły
2. Marek Sekielski po latach nie chce niczego ukrywać. Za kulisami "Faktów" TVN działy się niewyobrażalne rzeczy

Jak wiadomo, podobnie jak wcześnie, jeśli zasada ta wejdzie w życie, nie będzie dotyczyła samolotów wyczarterowanych przed dniem wprowadzenia rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki i podmiotu, który wykonuje jego zlecenie. Więcej o lotnictwie w czasie pandemii można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Wstrząsający materiał z monitoringu. Psi fryzjer przyłapany na niedopuszczalnym czynie

Źródło: Onet

Następny artykuł