loty polska światfot. pixabay.com/holzijue

Loty z Polski odwołane. Kolejne linie podejmują błyskawiczne działania

Loty z Polski na ważne porty lotnicze odwołane. Przewoźnicy decydują się na kolejne cięcia.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na świecie, kolejne loty z Polski zostają odwołane. Kolejni przewoźnicy decydują się na zawieszenie tras z polskich lotnisk.

Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdziłPolska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdziłCzytaj dalej

Kolejne odwołane loty z Polski

W związku z malejącym zainteresowaniem podróżami spowodowanym zagrażającą pandemią Covid-19, kolejne linie lotnicze decydują się na zawieszenie swoich lotów, w tym również z Polski. Sytuacja jest bardzo dynamiczna - dopiero we wtorek Wizzair i Ryanair poinformowały o zawieszeniu lotów do Włoch, wczoraj LOT zapowiedział kolejne cięcia, a w czwartek dołączyli do nich następni przewoźnicy.

O wstrzymaniu wszystkich lotów do Włoch zadecydowała między innymi linia EasyJet, oferująca przeloty na trasie Kraków-Mediolan Malpensa. Trasy zostały zawieszone w terminach od 10 marca do 3 kwietnia.

Z części połączeni rezygnuje również Ukraine International Airlines. Ukraiński przewoźnik poinformował, że loty na trasie Warszawa-Kijów (jedyne w tej chwili połączenie UIA z Polski) zostaną częściowo zawieszone. Dotyczy to połączeń w dniach 1, 13, 21 i 27 kwietnia, jednak linie zastrzegają jednak, że ta sytuacja może się jeszcze zmienić.

Listę anulacji podało również lotnisko we Wrocławiu, które obok potwierdzonych wcześniej Wizzaira i Ryanaira wymienia linię AirFrance oferującą loty z tego miasta do Paryża. Usunięte zostały wyloty na tej trasie o godz. 12.35, w dniach 11, 16, 18, 23 i 25 marca.

Dzisiaj grzeje: 1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Wetług informacji lotniska odbędzie się również zdecydowanie mniej lotów SAS do Kopenhagi - łącznie anulowano ich 8. Do tego należy doliczyć wszyskie zawieszone połączenia LOT do Tel Awiwu, Ryanaira na lotnisko Paryż Beauvais w dniach 31 marca i 7 kwietnia, a także jedno połączenie do chorwackiego Zadaru, planowane na 4 maja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Polacy biją rekordy zakupów. Ale nie w Biedronkach i nie w Lidlach
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

źródło: fly4free.pl

Następny artykuł