loty będą zakazane do kolejnych krajówwikipedia/ biblioteka publiczna

Rząd wydał nagle nowe zalecenia. Jest nowa lista krajów z zakazami podróży

Loty międzynarodowe zostały zawieszone z wybranymi krajami, lecz już niedługo lista może się wydłużyć. Pojawiły się nowe ostrzeżenia, na które muszą zwrócić uwagę wszyscy turyści. Wyjazd może być niemożliwy.

Loty z Polski są możliwe tylko do krajów, które nie znalażły się za liście "zakazanych" kierunków. Od 2 do 15 września obowiązuje zakaz wykonywania lotów do 44 krajów, w których liczba zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców jest najwyższa. Na razie na tej liście znajdują się następujące państwa:

Albania, Argentyna, Armenia, Bahamy, Bahrajn, Belize, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Dominikana, Ekwador, Eswatini, Gwatemala, Hiszpania, Honduras, Indie, Irak, Izrael, Katar, Kazachstan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Kuwejt, Liban, Libia, Luksemburg, Macedonia Północna, Malediwy, Malta, Meksyk, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Zielonego Przylądka, RPA, Rumunia, Salwador, Surinam, USA.

TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służbTVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służbCzytaj dalej

Loty do kolejnych krajów mogą zostać zawieszone po 15 września

Lista została utworzona na podstawie danych o zachorowaniach. "Zakazane" kierunki to te, gdzie liczba zakażeń jest wyższa niż 60 na 100 tys. mieszkańców. Po dwóch tygodniach zostanie zaktualizowana, lecz już pojawiły się informacje o krajach, które mogą zostać wciągnięte na tę listę. 7 września Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło kolejną grupę państw, w których liczba zakażeń zbliża się do krytycznego poziomu. Zostały oznaczone kolorem pomarańczowym:

Andora, Aruba, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Chorwacja, Francja, Gibraltar, Guam, Gujana, Gwatemala, Monako, Palestyna, Polinezja Francuska, Portoryko, Saint-Martin, San Marino, Trynidad i Tobago, Ukraina, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Wyspy Owcze, Wyspy Turks i Caicos, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. "Wiadomości" TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było

- W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie i pojawianiem się nowych ognisk zakażeń koronawirusem MSZ zaleca daleko idącą wstrzemięźliwość w planowaniu wyjazdów zagranicznych. Przypominamy, że podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych - napisano na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, by ostrzec obywateli przed nieprzyjemnymi skutkami wyjazdów w regiony o dużej liczbie zachorowań. O nowych zasadach w związku z pandemią pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  4. Przyszły wypocząć w parku wodnym. Przeżyły horror. Uciekały, gdzie pieprz rośnie
  5. Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: gov.pl

Następny artykuł