Loty znów mogą być wstrzymanePixabay.com/holzijue/zdjęcie poglądowe

Biją na alarm. Znów mogą wszystko odwołać. Tym razem nie chodzi o koronawirusa, zagrożone są loty

Loty są uwielbiane przez turystów, bo to najszybsza forma podróżowania. W ostatnim czasie jest to skomplikowane z powodu pandemii koronawirusa. Teraz niektóre znów mogą zostać wstrzymane, ale powodem nie jest wirus. Co się stało?

Loty znów mogą zostać wstrzymane. Chodzi jednak o podróżowanie do jednego miejsca turystycznego. Powodem zagrożenie nie jest jednak pandemia koronawirusa. Czym się więc nowa zagrożenie dla ludzi?

Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacjeNiestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacjeCzytaj dalej

Loty będą wstrzymane? Zagrożenie w Europie

Islandzkie Biuro Meteorologiczne (Icelandic Met Office) podało informaję o stopniowo rosnącej aktywności wulkanu Grimsvötn. Wszystko wskazuje na to, że przygotowuje się do wybuchu. Ostatni raz ten wulkan wybuchł w 2011 roku. Jeżeli znów się to stanie, to tak jak wtedy, będzie miało to wpływ na ruch lotniczy. 9 lat temu odwołano prawie tysiąc lotów. Aktualnie pojawił się już alarm dla lotnictwa z zielonego na żółty. Grímsvötn to najbardziej aktywny islandzki wulkan. Eksperci uważają, że wybuchnie w przeciągu tygodnia.

Gazeta.pl podaje, że naukowcy cały czas monitorują sytuację. Sprawdzają parametry geofizyczne i geochemiczne wulkanu. Ostatnio można było zauważyć wzrost aktywności sejsmicznej oraz geotermalnej. Zauważono także, że w jeziorze polodowcowym wzrósł poziom wody. Porównuje się go do wzrostu z powodzi w latach 2004 i 2010. Dane wskazują również, że wulkan osiągnął poziom porównywalny z obserwowanym przed historycznymi erupcjami.

Dzisiaj grzeje: 1. Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowy
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystów

Kiedy wulkan wybuchł w 2011 roku, spowodował utrudnienia w lotnictwie. Nie można było latać nad : Islandią, Norwegią, Grenlandią, Szkocją, Svalbardem, częścią Danii, Irlandią Północną oraz na lotniskach w północnej Anglii. Łącznie odwołano około 900 lotów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w Łodzi. 45-latek pod wpływem wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Tłumaczy, że miał ważny powód
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł