Loty WizzAirem zostały zawieszone na dłużej, ale są szanse na zwrot środków.Fot. Unsplash.com/ Markus Winkler

Jak odzyskać pieniądze za odwołany rejs? Loty z i do Polski zawieszone na dłużej, ale są różne opcje zwrotu dla klientów

Loty tą linią nie wrócą tak szybko, jak zakładano. Przedłużenie restrykcji uniemożliwia powrót na rynek znanego przewoźnika. Pojawiają się pytania o zwrot kosztów biletu. Linia lotnicza na nie odpowiada.

Loty znanej linii zostają zawieszone. Przedstawiciele spółki deklarowali, że wrócą na początku czerwca. Niestety, plany przewoźnika pokrzyżowało rozporządzenie polskich władz o przedłużeniu blokady ruchu międzynarodowego do 14 czerwca. Teraz głośno jest o procesie zwrotu pieniędzy za zakupione bilety. Linie zabrały głos w tej sprawie.

Kto i kiedy otrzyma pieniądze od Ryanaira? Oficjalna deklaracja szefa taniej linii lotniczejKto i kiedy otrzyma pieniądze od Ryanaira? Oficjalna deklaracja szefa taniej linii lotniczejCzytaj dalej

Loty później niż sądzono

Przewoźnik deklaruje, że bilety na zaplanowane loty będą zrekompensowane w postaci zwrotu pieniędzy dla pasażerów. Co ciekawe, spółka chciała rozpocząć loty od 7 czerwca z podkrakowskich Balic. Istnieją 2 warianty odzyskania kosztów poniesionych przy rezerwacji. Wiadomością przewoźnika powinni się zainteresować turyści, którzy często podróżują na pokładach węgierskiego Wizz Aira.

– 120 procent pierwotnej wartości rezerwacji zostanie automatycznie przesłane na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi Wizz Air – czytamy w komunikacie linii, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie.

Loty Wizz Airem najpewniej po 14 czerwca

Warto pamiętać, że istnieje także inna opcja. Osoby, które nie chcą skorzystać z systemu voucherowego, mogą zdecydować się na dłuższy proces odzyskania fizycznych środków. Pasażerowie będą informowani w osobnej wiadomości mailowej o koniecznych krokach do otrzymania przelewu bankowego lub przelewu na kartę. Niestety, w komunikatach nie podano jeszcze dokładnej daty powrotu linii. Sądząc po plotkach z resortu spraw zagranicznych, loty zagraniczne mogą wrócić jeszcze w czerwcu. O procedurach poinformował również Ryanair.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydamy majątek nad morzem, ale nie na rzeczy, o których myślicie. Podali ceny
2. Przesyłkę do ciebie porzuci listonosz, ale problem będzie twój. A czasami grozi nawet sąd

– W przypadku [zwrotu pieniędzy na konto bankowe], klienci mogą ubiegać się o zwrot 100 procent pierwotnej wartości rezerwacji. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety – podaje Wizz Air.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego
  2. Kobieta jechała na hulajnodze, ciągnąc za sobą kundelka. Łapy psa były w opłakanym stanie
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Kolejna bójka polskich kibiców. Tym razem zastraszyli duże, polskie miasto. Policja nie zdążyła przyjechać

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł