loty z Polski znikająFot. unsplash.com/@snowjam

WizzAir i LOT zawieszają popularne trasy. Na ich powrót będziemy musieli poczekać bardzo długo

Loty z Polski to wybranych miast zostały zawieszone. Przewoźnicy rezygnują z połączeń z różnych powodów, lecz turyści mają wspólny problem: utrudnienia w dotarciu do celu. WizzAir i LOT już wprowadzają zmiany w systemach.

Loty z naszym narodowym przewoźnikiem oraz z Wizz Airem zostały anulowane z powodu zmian politycznych i różnych problemów w branży. Od 17 czerwca ponownie mamy możliwość korzystania z lotów międzynarodowych, choć na ograniczoną skalę. Linie lotnicze zapowiadają dodawanie kolejnych połączeń, lecz jak się okazuje, z części rezygnują.

Ponad 70 osób wylądowało w szpitalu. W Mielnie rozegrał się prawdziwy dramat a hotel wciąż pozostaje otwartyPonad 70 osób wylądowało w szpitalu. W Mielnie rozegrał się prawdziwy dramat a hotel wciąż pozostaje otwartyCzytaj dalej

Loty do Gruzjii zostały wstrzymane

Jedną z przyczyn zamykania tras są ograniczenia w innych państwach. Tak też jest w przypadku popularnej wśród turystów Gruzji. Rząd tego kraju przedłużył zakaz lotów międzynarodowych do końca lipca, lecz i to nie jest pewny termin. Tamtejsze władze wycofały się z wcześniejszej zapowiedzi, i nie otworzą granic dla zagranicznych turystów od 1 lipca.

Z systemu rezerwacyjnego linii Wizz Air zniknęły loty do Kutaisi z lotnisk w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. W tym momencie pierwszym terminem, na który można rezerwować bilety na tych trasach, jest dopiero początek maja 2021 roku. Jedynie lotnisko w Warszawie nadal oferuje połączenie z gruzińskim miastem za pośrednictwem Wizz Aira.

Dzisiaj grzeje: 1. Tony Halik zostawił ukochanej kopertę. Miała ją spalić po jego śmierci, ale zajrzała do środka i zamarła
2. 1000 wniosków jednego dnia, Polacy masowo pognali po 5 tys. zł. Możliwe, że ty też możesz dostać pieniądze

Węgierska linia zrezygnowała jednak z połączenia Warszawa - Marrakesz. Nie dostaniemy się więc do popularnego marokańskiego miasta. Więcej cięć zastosowały PLL LOT, które wycofały z systemu rezerwacyjnego połączenia z Wrocławia do Rzymu oraz z Poznania i Gdańska do greckiej Kawali. Do ostatniego miasta można polecieć z przesiadką w Warszawie. O wakacyjnych połączeniach PLL LOT pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska już urodziła? Jej siostra opublikowała zdjęcie, które nie pozostawia najmniejszych wątpliwości
  2. Beata Szydło przerwała milczenie w sprawie jednych z mediów. "Czas powiedzieć dość. Jestem zbulwersowana, podła manipulacja"
  3. Ministerstwo potwierdziło, wielkie zmiany od 17 lipca. Wakacje będą wyglądać zupełnie inaczej
  4. No i się zaczęło, porażająca wiadomość z Chin. Wielu się obawiało, niestety dzieje się w Hongkongu
  5. Rząd podjął decyzję. Już dziś znoszą zakaz, wielka ulga dla tysięcy Polaków
  6. Niemowlę zbliżyło się do rottweilera. Rodzice nagrali wszystko

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł