loty podniesiono alarmFot. pixabay.com Lars_Nissen

Podniesiono alarm dla lotnictwa. Eksperci są pewni, w Europie dojdzie do wybuchu

Loty są coraz bardziej zagrożone. W związku z niebezpieczną sytuacją podniesiono pilny alarm. Eksperci są przekonani, że prędzej czy później dojdzie do wybuchu. Ruch lotniczy po raz kolejny może zostać sparaliżowany. Sprawa może rozwiązać się w ciągu najbliższych tygodni. Gdy do podobnego zdarzenia doszło poprzednim razem, pojawiło się wiele problemów.

Loty może czekać wyraźne ograniczenie. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów czeka nas sytuacja podobna do tej, która miała miejsce w 2011 roku. Eksperci są przekonani, że islandzki wulkan wybuchnie w ciągu najbliższych tygodni. To może znacznie wpłynąć na ruch lotniczy na europejskim niebie. W związku z niebezpieczeństwem podniesiono już pilne alarmy.

Obrazy Turysci.pl"Sytuacja jest katastrofalna". 22 osoby zaginione i ofiary śmiertelne, ogromne zniszczenia. Przykre informacje za granicyCzytaj dalej

Już niedługo loty mogą zostać zawieszone. Najbardziej aktywny wulkan na Islandii, Grímsvötn będzie znacznym zagrożeniem dla ruchu lotniczego na europejskim niebem. Naukowcy nie mają wątpliwości co do tego, czy erupcja wulkanu nastąpi. Pytanie brzmi nie “czy?”, a “kiedy?”. Według prognoz ekspertów do wybuchu dojdzie w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Loty zagrożone. Podniesiono pilne alarmy z powodu aktywnego wulkanu.

Gdy ostatnim razem doszło do erupcji, a było to w 2001 roku, loty spotkały się z bardzo dużymi utrudnieniami. Skutki wybuchu wulkanu było widać na europejskim niebie. Podobnie może być też w ciągu najbliższych tygodni. Alarm dla lotnictwa został już zmieniony z zielonego na żółty, jak informuje Wirtualna Polska. O zagrożeniu poinformowało Islandzkie Biuro Meteorologiczne.

Rosnąca aktywność islandzkiego wulkanu Grímsvötn oznacza, że loty w najbliższym czasie prawdopodobnie będą zagrożone. Według naukowców zmiany są bardziej wyraźne niż w 2011 roku, gdy doszło do ostatniej erupcji. W związku z tym podniesiono alarm z zielonego na żółty. Lotnictwo jest zaniepokojone, ponieważ wybuchy islandzkich wulkanów w znacznym stopniu wpływają na ruch lotniczy w dużej części Europy.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obaw
2. Nie żyje gwiazda "M jak miłość", "07 zgłoś się" i "Dom". "Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy"
3. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach

Przypominamy, że po erupcji wulkanu Eyjafjallajökull w 2010 loty niemal w były przez pewien czas sparaliżowane. Sytuacja ta wpłynęła również na polskie lotnictwo. Szacuje się, że odwoływano nawet 20 tysięcy lotów dziennie. Wówczas straty finansowe wyniosły około 170 milionów euro każdego dnia. IBM będzie nadzorowało zachowanie wulkanu. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkiej niespodzianki w Tatrach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Cztery osoby nie żyją, ofiar może być więcej. Policja apeluje, zwykły spacer może się skończyć tragicznie
  4. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł