lotnisko koszulkaFot. Unsplash.com/Erik Odiin

Powiedzieli 10-latkowi, że nie wejdzie na pokład samolotu. Wszystko przez jego koszulkę, aż trudno w to uwierzyć

Lotnisko w Johannesburgu stało się miejscem zadziwiającego zdarzenia. Obsługa nie chciała wpuścić na pokład samolotu małego chłopca. Powód okazał się zadziwiający, wszystko przez jego charakterystyczną koszulkę.

Lotnisko stało się miejscem wyjątkowo stresującej sytuacji dla pewnego, 10-letniego chłopca pochodzącego z Nowej Zelandii. Po wejściu na teren portu lotniczego, został zatrzymany przez służby zajmujące się zapewnianiem kwestii bezpieczeństwa. Jak się okazało, wszystko przez koszulkę, na której znajdował się nadruk ogromnego węża.

Turystyczne miasta nie dają sobie rady z turystami? Kraków ma taki sam problem jak Barcelona czy WenecjaTurystyczne miasta nie dają sobie rady z turystami? Kraków ma taki sam problem jak Barcelona czy WenecjaCzytaj dalej

Obrazek był względnie realistyczny i pozorował gada zwisającego z ramienia chłopca. Wszystko wydarzyło się na lotnisku w Johannesburgu, a historia obiegła niemalże cały świat. W sieci opublikowane zostały również zdjęcia kontrowersyjnej odzieży, z której powodu doszło do całego zamieszania.

Lotnisko stało się miejscem zadziwiającego wydarzenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez NZ Herald, 10-letni Stevie Lucas przebywał na wakacjach u swoich dziadków, którzy mieszkają w RPA. Po wypoczęciu u rodziców matki, wraz z rodzicami chciał wrócić do domu, jednak funkcjonariusze nie chcieli wpuścić go do samolotu ze względu na ich zdaniem zbyt realistyczny rysunek węża.

Służby stwierdziły, że może on wywołać uczucie strachu u innych pasażerów, a tym samym doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na pokładzie samolotu.

- Funkcjonariusze ochrony mają prawo do stwierdzenia, że przedmiot może potencjalnie wpłynąć na współpasażerów oraz członków załogi, wywołując pewne obawy - tłumaczył przedstawiciel portu lotniczego.

Ostatecznie 10-latek rzeczywiście nie wszedł na pokład z nadrukiem węża na koszulce, bo służby poleciły mu odwrócić koszulkę na lewą stronę i założyć ją na siebie w ten sposób. Dzięki temu gad nie był już widoczny. Jak przekazali mediom rodzice małego pasażera, on sam - mimo początkowego stresu wywołanego zatrzymaniem - zdawał się rozśmieszony całą sytuacją. Wprawiła go w dobry nastrój, a po powrocie do domu, zgodnie z zapewnieniami opiekunów, zaproponował im, by "wznieśli toast" za ta niespodziewane wydarzenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wysokie zagrożenie lawinowe i 150 cm śniegu. Turyści muszą bardzo uważać
  2. Polskie miasto szykuje niespodziankę dla turystów. Już latem zobaczymy tam piękne atrakcje
  3. Myślisz, że w Ryanair jest ścisk? Suchoj to 12 foteli w rzędzie, 1000 osób na pokładzie i dwa piętra
  4. Naukowcy wyjawili, w których miejscach świata moglibyśmy przetrwać apokalipsę. Niestety na liście nie ma Polski
  5. Bezdomny Polak jest gwiazdą Madrytu. Pan Kowalczyk mieszka na ulicy, znają go wszyscy, a jego historia jest poruszająca
  6. Ryanair i Wizzair mają turystyczną niespodziankę dla swoich klientów. Aż żal z niej nie skorzystać

Źródło: Interia

Następny artykuł