lotnisko lądowanie na brzuchuScreen/youtube/ABC10

Awaryjne lądowanie samolotu "na brzuchu". Nagranie stało się hitem sieci

Lotnisko przyjęło samolot, który miał problemy z podwoziem. Pilot musiał lądować "na brzuchu", co jest szczególnie wymagającym i trudnym manewrem. Wszystko zostało nagrane, film stał się hitem sieci.

Lotnisko międzynarodowe w San Jose w Kalifornii w USA zgodziło się na lądowanie awaryjne niewielkiego samolotu w piątek 28 lutego w godzinach przedpołudniowych. Na pokładzie znajdowały się cztery osoby, a całe zdarzenie uchwyciły kamery. Film trafił do sieci, a pilot szybko zyskał uznanie internautów z całego świata. Jego umiejętności oraz zachowanie zimnej krwi doczekało się wielu komplementów.

Pilna, wieczorna akcja służb na polskim lotnisku. Karetki, ludzie w kombinezonach i policjaPilna, wieczorna akcja służb na polskim lotnisku. Karetki, ludzie w kombinezonach i policjaCzytaj dalej

Lotnisko przyjęło samolot z awarią podwozia

Na pokładzie niewielkiego samolotu znajdował się pilot oraz trzej pasażerowie. Startowali z Idago, a pierwsze próby lądowania - jak podaje NBC - miały miejsce już na lotnisku Reid Hillview. Niestety nie doszły one do skutku, pilot więc ruszył na lotnisko międzynarodowe.

Kołował nad nim około 90 minut, by spalić paliwo przed ryzykownym lądowaniem. Przez uszkodzone podwozie nie dało się wysunąć kół, maszynę więc trzeba było posadzić "na brzuchu". Lotnisko podjęło błyskawiczną decyzję o zamknięciu dwóch pasów startowych na czas ryzykownego lądowania. Na miejsce wezwano również służby, na szczęście jednak rzecznik portu lotniczego, Rosemary Barnes, podkreśla, że nic nikomu się nie stało.

Dzisiaj grzeje: 1. 13-letni Łukasz wrócił z wakacji i zaczął go boleć brzuch. Po usłyszeniu diagnozy, pod rodziną ugięły się nogi
2. Niemcy publikują listę rzeczy, które trzeba mieć, aby pozostać w domu do 10 dni. Wszystko przez koronawirusa

- To było dobre lądowanie. Każde lądowanie, do którego można podejść, jest dobrym lądowaniem - powiedział w rozmowie z NBC prywatny pilot Lon Minier.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta obawia się o swoje życie. Wszystko przez jej ogromny biust, zdjęcia odbierają mowę
  2. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają
  3. 249 Polaków nie wpuszczono do samolotu. Banalny błąd, każdy powinien uważać na jeden szczegół
  4. Uczestnicy karnawału mogli zostać zarażeni. Kontaktu z 300 osobami poszukują zagraniczne władze
  5. Samolot z 200 osobami na pokładzie pilnie zawrócony. Piloci dostrzegli niebezpieczeństwo
  6. T. Lewandowski w wymownych słowach o polskim sporcie. "Koronawirus już dawno dopadł związek! Stałem się wrakiem"

Źródło: Interia

Następny artykuł