lotnisko przestrzeganie zasadFot. Unsplash.com/Jue Huang/zdjęcie poglądowe

Możesz mieć ogromne kłopoty na lotnisku. Są zachowania, których gorzko pożałujesz

Lotnisko to wyjątkowe miejsce, w którym obowiązuje wiele przepisów i zasad, których turysta nie spotka w żadnej, innej sytuacji. Trzeba się jednak bezwzględnie do nich stosować, bo inaczej można sprowadzić na siebie gigantyczne problemy.

Lotnisko każdego dnia przyjmuje miliony turystów z całego świata. Przez te cieszące się szczególną popularnością, przewijają się prawdziwe tłumy. Aby zapanować nad tym chaosem, uniemożliwić przewóz zakazanych przedmiotów, a jednocześnie zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, konieczne jest wprowadzenie rygorystycznych zasad. Przestrzegać powinni ich wszyscy, by zachować porządek w tym miejscu, bezustannie jednak trafiają się ludzie, którzy je ignorują. Czasem świadomie, innym razem zupełnie nie, za każdym razem jednak kończy się to ogromnymi problemami.

Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"Czytaj dalej

Lotnisko to wyjątkowe miejsce, w którym obowiązuje wiele zasad

Pierwszym przepisem, który niestety łamany jest przez turystów nagminnie, jest zakaz pozostawiania bagażu bez opieki. Wielu osobom wydaje się, że postawienie w rogu walizki na moment, nikomu nie zaszkodzi. Pracownicy lotniska oraz służby reagują w takiej sytuacji jednak błyskawicznie. W najlepszym wypadku właściciel będzie musiał zapłacić karę za nieprzestrzeganie przepisów, w najgorszym zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za akcję ewakuowania portu lotniczego.

Nie warto również używać słowa "bomba" - nawet w żartach. Każde kawały mają jakąś granicę, a w przypadku lotniska jest to granica bezpieczeństwa. Służby mundurowe traktują żarty o ładunkach wybuchowych ukrytych w walizce wyjątkowo poważnie i nie będą pytać, czy był to żart. Przekonał się jakiś czas temu o tym turysta na lotnisku Chopina. Jak pisze serwis Tanie Loty, mężczyzna żartował z bomby w bagażu, a służby z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej podjęły błyskawiczne działania. Wezwano pirotechników, którzy sprawdzili podejrzaną torbę, a turysta za niefortunny kawał musiał odpowiadać przed sądem.

Dzisiaj grzeje: 1. Członek załogi samolotu miał koronawirusa. Turyści masowo próbują odwoływać loty
2. Polacy mogą masowo zarobić na koronawirusie. Wystarczy, że masz 22 zł, ale już wkrótce może być za późno

Ostatnią, koronną zasadą jest dostosowanie się do obowiązujących przepisów panujących nie tylko na lotnisku, ale w każdym miejscu publicznym. Palenie papieroska jest dozwolone, ale wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, które są odpowiednio oznaczone. Podobnie z załatwianiem potrzeb fizjologicznych. Choć zasady te mogą wydawać się banalne, niestety każdego dnia pracownicy lotniska muszą interweniować, bo ktoś je łamie lub usiłuje to zrobić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  2. 99% ludzi nie rozpozna po żółtku i białku, które jajko jest najzdrowsze. Nr 1, 2 czy 3?
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Robert Kubica o włos od wypadku. Groźny incydent na zakręcie (WIDEO)

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł