lotnisko przyłapali prezydentaFot. https://twitter.com/MBKhMedia

Przyłapali prezydenta Białorusi na lotnisku. Wstrząsający widok. O co chodzi?

Lotnisko, które zostało nagrane podczas lądowania prezydenta Białorusi, przyciągnęło uwagę mediów. Wielu dziennikarz i aktywistów jest zdezorientowanych wstrząsającym widokiem. Niektórzy nie kryją niepokoju związanego z dalszą sytuacją u naszych sąsiadów. Pojawia się także coraz więcej powodów do obaw dotyczących Mińska.

Lotnisko w Mińsku przywitało obecnego prezydenta Białorusi. W sieci pojawił się materiał wideo udostępniony na Twitterze MBKhMedia, który wzbudził niepokój i konsternację wśród dziennikarzy i działaczy. Na nagraniu widać, jak Aleksandr Łukaszenka w rękach trzyma karabin i idzie w eskorcie wojskowych. Pojawiły się także zdjęcia dotyczące Mińska, które dają kolejne powody do obaw.

Ewakuacja w dużym polskim mieście. Wszystko zaczęło płonąć. Ludzie byli w środkuEwakuacja w dużym polskim mieście. Wszystko zaczęło płonąć. Ludzie byli w środkuCzytaj dalej

Aleksandr Łukaszenka zszedł na lotnisko, trzymając karabin AK tzw. kałasznikow. Prezydent Białorusi przeszedł z bronią przez plac przed Pałacem Niepodległości. Natomiast w niedzielę 23 sierpnia w Mińsku trwała wielka demonstracja antyrządowa. Przypominamy, że protesty na Białorusi trwają od 9 sierpnia i rozpoczęły się zaraz po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich, które Rada Europy uznała oficjalnie za niedemokratyczne.

Lotnisko w Mińsku: Aleksandr Łukaszenka maszeruje z karabinem

Nagranie, na którym widać lotnisko w Mińsku i maszerującego przed Pałacem Niepodległości prezydenta Białorusi z karabinem, pojawiło się w mediach społecznościowych w niedzielę 23 sierpnia. W tym samym czasie w stolicy trwała wielka antyrządowa demonstracja. Materiał wideo został opublikowany przez kanał prowadzony przez służbę prasową prezydenta - Puł Pierwogo.

- Łukaszenka godzinę temu przyleciał na miejsce wydarzeń. Do Pałacu Niepodległości! Prezydent ma na sobie kamizelkę kuloodporną. W rękach - automat - treść komunikatu mediów cytuje Polsat News.

Łukaszenka maszerujący przez lotnisko z karabinem. Wojskowe pojazdy zmierzające w kierunku Mińska

Sytuację, w której centrum znalazło się lotnisko w Mińsku, skomentowali już dziennikarze i działacze. Część z nich wskazało, że choć Łukaszenka rzeczywiście maszeruje z karabinem, to nie ma magazynku z amunicją. Jednak w mediach pojawiły się inne niepokojące materiały, które dotyczą stolicy Białorusi. W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia, które przedstawiają zmierzające w kierunku Mińska wojskowe pojazdy BTR. Wcześniej też państwowe ministerstwo obrony opublikowało komunikat.

- Nie możemy patrzeć spokojnie, jak pod flagami, pod którymi faszyści organizowali masowe mordy Białorusinów, Rosjan, Żydów, innych narodowości, dzisiaj organizowane są akcje w tych świętych miejscach (miejscach pamięci z okresu II wojny światowej). Nie możemy do tego dopuścić! - treść komunikatu cytuje Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego Polaka
2. Prawie połowa Polski o krok od czerwonych alterów. Ostrzeżenia są bardzo poważne
3. 5 tys. zł kary za jeden błąd. Przepisy się zaostrzają, lepiej się nie narazić

Nagrane lotnisko oraz maszerującego Łukaszenkę możecie obejrzeć w wideo zamieszczonym poniżej. Pojawiają się coraz większe obawy związane z wkroczeniem wojsk, które będą miały powstrzymać antyrządowe demonstracje. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o eksplozjach bomb po ataku terrortystycznym. Zginęło 10 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski przyłapany w łóżku po finale Ligi Mistrzów. Nie do wiary, z kim spędził ostatnią noc (FOTO)
  2. Szokujące słowa Daniela Martyniuka. "Zniszczyć rząd". Ujawniamy, dlaczego tak powiedział
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Lara Gessler pochwaliła się psem znajomych. Kundel bury olśnił wyglądem, a nie jest psem rasowym

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł