Lotnisko Chopina zanotowało w kwietniu drastyczny spadek liczby pasażerów i operacji lotniczychFot. Wikimedia Commons/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL - https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.pl

Dramatyczny wynik Lotniska Chopina. Czy najważniejszy polski port lotniczy przetrwa epidemię?

Lotnisko Chopina to ogromne przedsiębiorstwo, które każdego roku obsługuje miliony pasażerów. Restrykcje związane z pandemią w drastyczny sposób wpłynęły na ruch lotniczy, a więc także na pracę stołecznego portu lotniczego.

Lotnisko Chopina gościło w kwietniu wyjątkowo niewielu podróżnych. Ze względu na zamykanie granic oraz liczne ograniczenia ruchu lotniczego na cały świecie warszawski port lotniczy obsłużył w tym miesiącu znikomą – jak na swoje standardy i możliwości – liczbę klientów i samolotów.

Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzeczRzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzeczCzytaj dalej

Lotnisko Chopina w liczbach

W porównaniu z tym samym miesiącem 2019 roku największy polski port lotniczy odnotował aż 99,1-procentowy spadek liczby pasażerów. W kwietniu 2020 obsłużył bowiem zaledwie około 13 tysięcy osób. Znaczący wpływ na ten wynik miała zakończona na początku tego miesiąca akcja #LOTdoDomu, która umożliwiła powrót do kraju około 55 tysięcy Polaków.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza warszawskim portem, informuje także, że w kwietniu 2020 roku obyło się 971 operacji lotniczych, czyli aż o 93,9 procent mniej niż w kwietniu 2019 roku.

Od początku roku lotnisko w ruchu międzynarodowym obsłużyło 2,8 miliona podróżnych (spadek o 39,3 procent), natomiast w ruchu krajowym 313,5 tysiąca osób (spadek o 41,3 procent). Tradycyjne linie lotnicze przewiozły 2,3 miliona pasażerów (spadek o 41,2 procent), tanie 502 tysiące (spadek o 42,8 procent), a czarterowe 323 tysiące (wzrost o 9,8 procent).

Dzisiaj grzeje: 1. Wyznanie chińskiej pisarki. Mówi o okłamywaniu mieszkańców, mocne oskarżenia
2. Już dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązań

Większość, bo 56,6 procent, pasażerów podróżowała w strefie Schengen. W inne rejony świata udało się 43,4 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: turystyka.rp.pl

Następny artykuł