lotnisko testScreen/youtube/polisz/zdjęcie poglądowe

Kazali jej robić test ciążowy na lotnisku. Wszystko przez absurdalne przepisy

Lotnisko to specyficzne miejsce, w którym niemalże żaden turysta nie czuje się w pełni swobodnie. Przechodzimy liczne kontrole, jesteśmy sprawdzani i prześwietlani z każdej strony. Niektóre przepisy jednak są naprawdę absurdalne, a prośba o zrobienie testu ciążowego przechodzi ludzkie pojęcie.

Lotnisko potrafi u pasażerów wywołać wiele negatywnych emocji. Przechodzenie przez bramki, kontrole biletowe, składanie bagaży do pudełek czy testowanie wielkości bagażu nie jest niczym przyjemnym, jednak czasem zdarzają się sytuację naprawdę absurdalne.

MSZ i GIS ostrzega i apeluje do Polaków. Chodzi o niebezpieczny wirus z ChinMSZ i GIS ostrzega i apeluje do Polaków. Chodzi o niebezpieczny wirus z ChinCzytaj dalej

W Hongkongu doszło do niewiarygodnej sytuacji, która odbiła się głośnym echem na całym świecie. 25-letnią Midori Nishida poproszono do "oceny lekarskiej", nie wiedziała jednak początkowo jeszcze, co to dokładnie znaczy. Okazało się, że nakazano jej wykonanie testu ciążowego, mimo tego, że otwarcie mówiła, iż nie spodziewa się dziecka.

Lotnisko w Hongkongu przyciągnęło uwagę całego świata

Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku, jednak dopiero teraz dowiedział się o niej świat. 25-letnia kobieta pochodząca z Japonii miała lecieć na wyspę Seipan, gdzie chciała odwiedzić rodzinę. Na lotnisku wybrano ją do "losowego" badania lekarskiego. Poproszono, by w toalecie zrobiła test ciążowy.

- To było bardzo upokarzające - mówiła po wszystkim.

Przyznała, że wraz z nią do toalety weszła kobieta "przebrana za lekarkę". Po zobaczeniu wyniku negatywnego, miała nawet nigdzie nie zapisać wyniku, a jedynie polecić wyrzucenie testu do kosza.

Ogromne kontrowersje

Linie lotnicze Hongkong Express Airways Limited również zabrały głos w tej sprawie. Jak stwierdzono, były to praktyki podyktowane obawą o "naruszenie przepisów migracyjnych". "Losowe" kobiety miały iść na testy, jeśli obsłudze ich sylwetka "przypominała ciążową".

Oburzająca sytuacja spowodowana ma być tym, że Seipan jest bardzo popularnym kierunkiem wśród przyszłych mam. Rodząc tam dziecko, otrzymuje ono od razu obywatelstwo amerykańskie. Już dane z 2018 roku wskazywały, że więcej przyszło tam dzieci turystów, niż miejscowych. Nie zmienia to jednak fakty, że sama praktyka robienia testów ciążowych dla większości pasażerów jest niezrozumiała i uwłaczająca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. 2-letnia dziewczynka zmarła we własnym łóżku. Przyczyna śmierci powinna być przestrogą dla rodziców
  3. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  4. O włos od spotkania z ogromnym, niebezpiecznym zwierzęciem. Cudem uciekł, wszystko zostało nagrane
  5. Niezwykłe znalezisko polskiego rybaka. Butelkę z listem wysłano dziesiątki lat temu, treść zaskakuje
  6. Natura stworzyła nieprawdopodobne dzieło. Pod ziemią kryje się prawdziwy skarb
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Następny artykuł