lotnisko zatrzymało 2 osobyFot. wikimedia.commons/Ato 01

Chaos na lotniskach. Miało lecieć 40 turystów, wsiadło na pokład 9, do celu dotarło 7

Lotnisko w Budapeszcie wciąż działa. Wiele państw w Europie zawiesiło kursowanie samolotów, by nie rozprzestrzeniać koronawirusa. Węgrzy utrzymują połączenia, by ich rodacy mogli wrócić do kraju, jednak wprowadzili ograniczenia.

Lotnisko w Sofii miało opuścić 40 pasażerów, którzy kupili bilety na samolot do Budapesztu. Tak się jednak nie stało, przez nowe zasady, jakie obowiązują na Węgrzech. W czasie gdy wielu przewoźników rezygnuje ze wszystkich połączeń i stara się przeczekać epidemię, tanie linie lotnicze wciąż oferują miejsca na pokładzie.

Ulice Zakopanego zmieniły się nie do poznania. Zamiast turystów, na ulice wyszła dzika natura [FOTO]Ulice Zakopanego zmieniły się nie do poznania. Zamiast turystów, na ulice wyszła dzika natura [FOTO]Czytaj dalej

Nie wszyscy zawieszają połączenia

Węgierska edycja magazynu Forbes donosi, że samoloty węgierskich lini lotniczych są zwykle puste. WizzAir zapowiedział, że będzie latał tak długo, jak to możliwe, by umożliwić ludziom powrót do domu. Wielu innych przewoźników uziemiło już swoje samoloty lub planują to zrobić w najbliższym czasie. Francuski oddział linii Transavia nie będzie realizował połączeń aż do 19 kwietnia. Do Komisji Europejskiej wpłynął już wniosek Andrzeja Adamczyka, by w całej Europie zakazać połączeń międzynarodowych, tak jak to nastąpiło w Polsce.

Na Węgrzech obowiązuje zasada, że z lotniska mogą wyjść tylko obywatele tego kraju, a także obcokrajowcy z prawem stałego pobytu i członkowie rodzin obywateli Węgier. Poskutkowało to tym, że w strefie tranzytowej utknęła grupa osób, która nie może opuścić terenu lotniska, bo nie spełnia wymienionych wymogów. Część osób odlatuje z powrotem do swojego kraju, część pozostaje w "zawieszeniu". Przykładem może być lot z Sofii do Budapesztu, na który zgłosiło się 40 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła pierwsza kobieta, która miała koronawirusa. Sąsiedzi Polski ujawnili smutną prawdę
2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska

Lotnisko zatrzymało 2 osoby

Jeszcze przed wylotem okazało się, że 31 osób nie może wejść na pokład, ponieważ nie są obywatelami Węgier ani członkami rodziny węgierskiej. Pozostałe 9 osób dotarło do Budapesztu w niemal pustej maszynie, jednak lotnisko mogło opuścić jedynie 7 pasażerów. 2 osoby zostały zatrzymane w strefie tranzytowej i czekają na lot powrotny. Nie wiadomo, dlaczego pozwolono im na przelot, skoro zasady wpuszczania obcokrajowców są jasne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: fly4free

Następny artykuł