lotnisko mały bagaż rejestrowanyFot. Wikipedia.org/Marek Ślusarczyk/zdjęcie poglądowe

Uważaj, pasażer miał jedną rzecz w walizce, nie chcieli go wpuścić na samolot. Musiał płacić

Lotnisko ma wiele reguł i przepisów, których przestrzegać muszą wszyscy pasażerowie. Niestety czasem i tak dochodzi do absurdalnych sytuacji, które mogą turystę słono kosztować.

Lotnisko wprowadza swoje przepisy i zasady, do których trzeba się bezwzględnie stosować. Choć czasem mogą wydawać się niektórym turystom absurdalne, mają swoje uzasadnienie i nie są wprowadzane bez przyczyny. Niektóre z nich jednak potrafią naprawdę zaskoczyć i może je odczuć również nasz portfel.

Ogromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyjeOgromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyjeCzytaj dalej

Lotnisko potrafi zaskoczyć swoimi przepisami

Wszyscy pasażerowie wybierający się w podróż samolotem powinni dokładnie zapoznać się z przepisami dotyczącymi zawartości ich bagażu. Czasem niektóre porty potrafią przymknąć oko na pewne rzeczy, w innej części świata mogą one jednak być nie do przeskoczenia i wywoływać prawdziwy zamęt.

Tak właśnie stało się w przypadku podróżnika, który opowiedział o swojej podróży portalowi Fly4free. Żaden port lotniczy nigdy nie czepiał się, że jeździ z niewilekim, składanym nożykiem. Przewoził go zawsze w bagażu podręcznym i zawsze bez problemów przechodził kontrole bezpieczeństwa. Wszystko zmieniło się jednak podczas wyjazdu do Rosji. Na jednym z moskiewskich lotnisk cofnięto go i oświadczono, że z takim przedmiotem dalej nie pójdzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Najwyższy alarm w europejskim mieście. Gigantyczne zagrożenie koronawirusem
2. Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłat

Nożyk miał ogromną wartość sentymentalną, rozpoczęło się więc gorączkowe poszukiwanie rozwiązania. Szybko pojawiły się dwie opcje: przedmiot trafia do konfiskaty lub zostanie nadany jako bagaż rejestrowany. Turysta wybrał drugą, kosztowną opcję i tym sposobem stworzył prawdopodobnie najmniejszy bagaż rejestrowany na świecie. Paczuszka miała wielkość paszportu, a na taśmie leciała obok ogromnych, kilkunastokilogramowych walizek.Każdy turysta musi uważać, bo czasem jego również spotkać może tak absurdalna sytuacja i przyjdzie mu zapłacić znaczną kwotę za pakunek, który nie waży nawet kilograma.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN podał najsmutniejszą wiadomość. Nikt się tego nie spodziewał, uwielbiany aktor zmarł przedwcześnie
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Ignorancja turystów wkroczyła na nowy poziom. Weszli na dach, internauci nie mają litości
  4. KPN ostrzega turystów. Ogromne niebezpieczeństwo, ogłoszono zakaz wstępu
  5. Poklepał celnika po plecach, bardzo gorzko pożałował. Tysiące osób żądało uwolnienia, międzynarodowy skandal
  6. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"

Źródło: Fly4free

Następny artykuł