lotnisko świat usafot. twitter.com/Terrence_STR

Totalny chaos i tłumy na lotniskach. Turyści czekają godzinami za granicą

Lotnisko w Stanach kompletnie sparaliżowane. Podróżni w wielogodzinnych kolejkach obawiają się o swoje zdrowie.

Niejedno lotnisko w USA przeżywa aktualnie spory kryzys - wymóg przebadania pasażerów powracających m.in. z Europy pod kątem SARS-CoV-2 spowodował wielogodzinne kolejki w wielu międzynarodowych portach lotniczych.

50 polskich dziennikarzy jest w Hiszpanii na zimowisku. 50 polskich dziennikarzy jest w Hiszpanii na zimowisku. "Nie było rekomendacji, by nie jechać"Czytaj dalej

Amerykańskie lotnisko z wielogodzinnymi kolejkami

Po ogłoszeniu przez WHO Europy jako światowego centrum pandemii, wielu przebywających tu Amerykanów postanowiło powrócić do domów. Niestety na ojczystych lotniskach natrafili na kolejną przeszkodę - każdy podróżny przybywający z Europy musi poddać się badaniom na obecność koronawirusa, w tym - pomiarowi gorączki.

Pasażerowie wracający z Europy mają możliwość lądowania na trzynastu amerykańskich lotniskach, jednak zanim je opuszczą, zdarza się, że mija nawet 4-8 godzin. Następnie przyjezdni muszą poddać się dwutygodniowej kwarantannie w domach.

W najgorszej sytuacji zdaje się być lotnisko O'Hare w Chicago - tutaj podróżni byli zmuszeni czekać na badania całą noc z soboty na niedzielę, a personel rozdawał im wodę i jedzenie.

W niedzielę wieczorem liczba zakażonych wirusem w Stanach wzrosła do 3000, a śmierć poniosło łącznie 65 osób. Służba zdrowia przestrzega przed dużymi zgromadzeniami i zaleca zachowywanie bezpiecznej odległości od innych osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję
2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami

Pasażerowie skarżą się, że nawet jeśli nie zarazili się podczas pobytu w Europie, mają dużo większe szanse na zakażenie na lotnisku w trakcie oczekiwania na podstawowe badania. Jak podaje CNN, co najmniej trzech pasażerów, którzy przeszli badania ma JFK zostało wysłanych do szpitala.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Znienawidzony prezes klubu może zostać bohaterem. Jest coraz bliżej ocalenia świata przed epidemią

źródło: onet.pl

Następny artykuł